Wpis z mikrobloga

@an2one:

Poziomica to linia na mapie, poziomnica to urządzenie zwane także libellą, a środowiskowo – was(s)erwagą. Czasem nazwa linii na mapie staje się nazwą urządzenia. Dlatego w słownikach poziomica ma dwa znaczenia, a poziomnica tylko jedno.

Choć słowniki odsyłają poziomnicę do poziomicy, ich frekwencja w Korpusie Języka Polskiego PWN przemawiałaby raczej za odwrotnym rozwiązaniem.

Mirosław Bańko, PWN


Pozdrawiam, ale poważnie nie wiedziałem, że tak się pisze, bo nawet na stronie lidla
@do_abordazu mówi to gościu co jara się famme mma, pewnie mieszka z mamą i udaje biznesmena, który inwestuje 20zl w bitcoina :D na #!$%@? miałem dopłacać skoro nie potrzebuje nic lepszego? Tak samo możesz powiedzieć sobie przy każdej innej rzeczy i urządzeniu "czemu nie dopłaciłeś? "
@sinls wolę mieć pełną kontrolę nad ramkami do zdjęć ( ͡º ͜ʖ͡º) a tak poważnie to miałem kiedyś takie rzepy i nawet ważącego 0,5kg czujnika dymu nie potrafiło na dłużej utrzymać i jedyne co miałem dzięki temu to odpryśniętą farbę od ściany ( ͡° ʖ̯ ͡°) teraz to wszystko na myk myk dziurka w ścianie i kołeczek szybkiego montażu ( ͡º ͜