Wpis z mikrobloga

Mireczki, poradzicie mi jaki uchwyt do monitora wybrać? Montowany do biurka pod VESA 75x75 mm, monitor waży 2.1 kg bez podstawki, ale fajnie by było, gdybym nie musiał kupować nowego uchwytu w razie wymiany monitora, przez zbyt mały udźwig.
Głownie zależy mi na tym aby dało się nim swobodnie manewrować ręką, bez użycia narzędzi, bo lubię często zmieniać pozycję na fotelu.

#pcmasterrace #komputery #monitory
  • 18
  • Odpowiedz
@Czapelek: Zamówiłem. Zobaczymy jak się sprawdzi. Wcześniej przeglądałem na xkomie i nie mogłem się przekonać do tych w ich w ofercie. Ten wydaje się być o wiele lepszy. Dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Vanderwill: U mnie nic sie nie przestawia mimo lekkiego monitora, więc przy cięższym powinno być jeszcze stabilniej. Ramie na tym słupku nie jest zablokowane przed obracaniem na boki, ale nie wiem co musiałbyś zrobić, aby ci się to jakoś przesuwało.
  • Odpowiedz
@jaroslawII: u mnie tak samo jak u czapeleka. Monitor trzyma stabilnie swoją pozycje mimo czastego przestawiania, ale jak wspominałem moj jest dość lekki. Samą śrubę do regulacji, dość mocno skręcałem, bo monitor leciał mi do gory.
  • Odpowiedz
@TellMe: @Czapelek: z tego co czytam to: max. wysięg ramienia: 550 mm. Czy na maksymalnym wysiegu nadal dziala sprawnie? Bo niestety biurko mam aż 90cm glebokosci i sie zastawiam czy w moim przypadku sie nada :)
  • Odpowiedz
@eehhh: Nie wiem jak to wygląda przy dłuższym użytkowaniu na takim wysięgu. Przy sporadycznym odsuwaniu monitora na maksymalny wysięg nie zauważyłem, żeby ramie uchwytu opadało, albo się wyginało. Bardziej martwiłbym się o blat biurka czy wytrzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałem na reddicie, że te tekturowe blaty z ikei lubią się wyginać od uchwytów.
Co więcej, od tygodnia mam nowy monitor 27' 7kg i uchwyt nadal świetnie
  • Odpowiedz