Wpis z mikrobloga

#programowanie #technologia #macbook #windows
Hej, planuje przesiadkę z pisania na stacjonarnym pc z windowsem, na mobilnego lapka. Pracuje w VSCode. Pytanie rozpatruję stricte w kwestii programowania, ponieważ posiadam Aira z 2017, wiec wiem jak w niektórych kwestiach MacOS zjada Windowsa, jednak zastanawia mnie czy na Macu nie spotkam żadnych barier, które nie miałby miejsca na Windowsie, (jeśli tak to jakie)?
W skrócie - lepiej pracuje się Wam na oprogramowaniu Apple, czy Microsoftu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dziękuje z góry!
  • 16
@KRYTEXTV: Jeżeli nie będziesz korzystał z dobrodziejstw systemów unixowych to po co ci MacOS? Problemy na Macbooku to będą problemy systemu unixowego + problemy MacOsa. Podejrzewam też, że będzie problem z pisaniem w C#.
@KRYTEXTV: Mam na myśli MacOS. Aż tak bardzo nie przyglądam się marketingowi Apple więc nie zwróciłem uwagi na zmianę nazwy.

Jeśli znasz MacOS-a to na pewno wybrałbym to zamiast Windowsa choćby z powodu windowsowej telemetrii i niespójności frameworków GUI.
@pansa: bliżej mi do początkującego zajawkowicza, który chciałby stawić na rozwój, niż stricte dev, jednak widzę po odpowiedziach, że linux jest dość ważny, wiec przy okazji będę go ogarniać ;D