Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykl #motomirko

Czołem Mireczki, poradźcie coś.

Coraz bardziej przekonuje się do zmiany motocykla. Obecnie mam MT-07 i nie powiem, jest to super moto, ale jednak moje 195cm wzrostu robią swoje i po np. 4 godzinach jazdy mam trochę dosyć (szczególnie kolana). Generalnie MT-07 ma siodło na wysokości 805mm, więc potrzebowałbym czegoś znacznie wyższego.

Moim ideałem byłby duży naked.
Generalnie szukam motocykla do dalszych podróży (ale nie żaden poważny adventure - tak do 400km dziennie po asfalcie), bardzo rzadko szutry - ale jednak coś tam pojeździłbym. Ogólnie to w moim serduszku zawsze nakedy, ale nie wiem czy coś takiego znajde - no i obowiązkowo kufry boczne

Africa Twin i V-Strom nie chce bo mi się nie podobają.
Narazie rozważałem: BMW GS850, BMW R1200R (podobno na ramie GSa, ale w necie czytałem ze siodło raptem na 790mm) oraz Kawasaki Versys

Budżet...powiedzmy że +- 50k zł

Macie jakieś propozycje, porady, inne duże motocykle?
  • 12
@janek_kos: obczaj k1300r. Z oryginalnymi kuframi też wygląda super.
Mam niewiele mniej wzrostu od Ciebie, a jazda na nim nawet przez 8 godzin nie przysparza kłopotu. To po prostu duża krowa
@janek_kos mam 186 wzrostu i 400km robię bez żadnego problemu jedynie warto coś pod dupę dać bo kanapa przytwarda, w listopadzie wychodzi Suzuki GSX-S 1000GT i też bym je brał pod uwagę najlepiej idź sobie na testy i przejedź się każdym który ci się podoba
@janek_kos: Twój problem nie wynika z wysokości siodła tylko ze zbyt wysoko umieszczonych podnóżków.
Poszukaj czy nie ma takich do kupienia które sa obniżone o 5-7cm. jeśli nie to daj do zrobienia takie jakiemuś specjaliście od spawów i obróbki metalu.
Prawdopodobne będzie trzeba wydłużyć dźwignię od zmiany biegów ale może będzie pasować od innej yamahy.