Wpis z mikrobloga

Mirki, przyszedł mi pocztą list od pionu operacyjnego logistycznego z informacją o dostarczeniu dokumentów na podstawie których mają naliczyć vat i cło. Sprzedawca jak rozumiem dał dupy, są dwa punkty, które muszę spełnić:
1. Określenie zawartości przesyłki w języku polskim (opis towaru, nazwa), potwierdzenie prawidłowości adresu zgłaszającego (w tym imię i nazwisko lub nazwa), nr telefonu.
2. Dokumenty potwierdzające wartość towarów: zrzut ekranowy (print-screen) zamówienia podsumowywujący dokonanie zakupu lub faktura oraz potwierdzenie dokonania płatności.

Screen z aliexpress jest na tyle mindfuckowy, że nie jestem pewien od czego z tego screena oni mi policzą VAT? Bo przecież Aliexpress robi odjęcie VAT'u po zamówieniu produktów o wartości większej niż 150euro. Czy w ogóle screen z tej strony wystarczy, żeby to poszło dalej? Przecież nie dostanę faktury póki nie potwierdzę otrzymania przesyłki, a wtedy jakikolwiek spór nie wejdzie rachubę. Chińczyk oczywiście nie odpisuje póki co na prośbę o czytelną fakturę, przecież Ali mu nie wysłało jeszcze hajsu więc w teorii może mieć to gdzieś.

Nie ogarniam, ktoś miał podobnie i to już przerabiał na podstawie aliepxress?

#clo #aliexpress #vat
Kamellot - Mirki, przyszedł mi pocztą list od pionu operacyjnego logistycznego z info...

źródło: comment_16323255720yfxubWayQmgHaWLIveRzd.jpg

Pobierz
  • 14
@Kamellot: To co załączyłeś i wyślij im takiego screena tylko z otwarta zakładką Finansowe. Jeśli były kupony AliExpress nie zostaną one uwzględnione. Korekta ceny to tak jak masz tam napisane - jest tylko poglądowa. Policzą od tego co realnie zapłaciłeś. Który celny? Pamiętaj żeby pójść od razu na pocztę i udzielić pełnomocnictwa. W mailu napisz, ze pełnomocnictwo zostało złożone. Wtedy będzie najszybciej
@Shirako: A celny to Pruszcz Gdański. Dzięki Mirek za rady, to jutro podejdę na pocztę z dowodem i co powiem ze chce udzielić pełnomocnictwa oddziałowi z Pruszcza pod odprawę przesyłki?
@Kamellot: A to jak Pruszcz to tylko informacjami mogę pomóc.

Idziesz i mówisz ze chcesz udzielić pełnomocnictwa do odprawy przesyłki. Jak chcesz udzielić pełnomocnictwa tylko do tej jednej przesyłki to miej ze sobą jej numer śledzenia. Możesz tez udzielić pełnomocnictwa stałego lub czasowego ogólnego, wtedy numer nie będzie potrzebny
@Shirako: Ok pełnomocnictwo zrobiłem w oddziale. Dostałem tez maila ze wydrukowali i przekazali agentowi celnemu. Z Twojego doświadczenia ile mniej więcej będę czekać na procesowanie tego dalej?
@Bartex2: Drukujesz albo bierzesz kwit na pełnomocnictwo od babki z okienka, wypełniasz to dając urzedowi możliwość wyceniania Twoich paczek, podajesz czy to jednarozwe czy wielo (ja dałem wielo bo czasem coś zamówię droższego pocztą z Ali/USA i potem strasznie długo to wisi w urzędzie celnym) i tyle. Nic to nie kosztuje jakby co. Ja miałem na tyle miłą babkę z okienka, że nawet mi poradziła właśnie, żeby to pełnomocnictwo dać na