Wpis z mikrobloga

uważasz że jakie są Chiny, jeśli nie socjalistyczne? Kiedy państwo odbiera miliardy korporacjom na rzecz społeczeństwa?


@Gwendeith: To nie kwestia mojego uważania, tylko stanu faktycznego. Prywatna własność środków produkcji, ziemi, mieszkań czy jak sam już wspomniałeś - korporacji i rynku jako narzędzia dystrybucji dóbr i usług według cen rynkowych przeczy obecności socjalizmu w Chinach. Do tego bardzo socjalistyczny wynalazek jakim jest giełda, a w zasadzie trzy giełdy. W Shenzhen, Hongkongu i
@amantadeusz:

przeczy obecności socjalizmu w Chinach. Do tego bardzo socjalistyczny wynalazek jakim jest giełda, a w zasadzie trzy giełdy. W Shenzhen, Hongkongu i Szanghaju.


W skrócie: kuc mówi że to nie był prawdziwy socjalizm.
o tych kłótniach, co jest prawdziwym socjalizmem, komunizmem kapitalizmem itp


@MilionoweMultikonto: Ale to nie jest nawet kłótnia. Kapitalizm ma dość ścisłą definicję, białe albo czarne. 0 albo 1. Reszta to myślenie życzeniowe głuptasków.

a problem realny jest taki że cały nasz kraj siedzi w tagu #pregryw i co z tym zrobicie?


@MilionoweMultikonto: Ja nic z tym nie zrobię, bo tak naprawdę mało mnie to obchodzi. Pochodzę z rodziny, która od