Wpis z mikrobloga

Hej, są tu osoby, które mają Mazdę z silnikiem Skyactiv-X (ten ze spalaniem SCCPI? Jestem ciekawy, jakie są wasze wrażenia z posiadania tej jednostki (#!$%@? czy to Mazda 3 czy CX-3, chyba jeszcze w CX-30 jest).
Ja mam Mazdę 3 z tym silnikiem rocznik 2019, miałem do wyboru jeszcze ten starszy 122 konny silnik Skyactiv-G, to już wolałem zaryzykować z tym super przełomowym silnikiem co ma więcej mocy. Ogólnie mam dopiero 20 tyś przejechane przez półtorej roku niecałe, nie żałuję silnika (Manuala trochę żałuje, jest fajny ale automat byłby wygodniejszy, szczególnie w odzyskiwaniu energii z hamowania) ale ma swoje wady i zalety, moglibyśmy się wymienić doświadczeniem.

+ Nie zachęca do szybciej jazdy (miło się nim płynie, pracuje dość cicho i przy jednostajnym tempie na krajówkach miło się patrzy na spalanie) (chociaż ostatnio pracuje jakoś głośniej albo przywykłem)
+ Nie jest to turbo-benzyna ale po wkręceniu na wysokie obroty ma zadowalająca dynamikę, można wyprzedzić kogoś na trasie bez pasa startowego przed sobą
+ Po wymianie oleju (wymieniałem dwa razy, pomimo zapewnień ASO, że nie trzeba po pierwszych 2-3 tyś) nie ubyło nawet gram oleju
+ Wspomaganie elektrykiem jest spoko, nie czuję obciążenia klimy (jak w analogicznym 2.0 dieslu w drugim aucie)
+ Fajnie otworzyć maskę i pokazać puzzle zamiast silnika xD

- Nie zachęca do szybciej jazdy (Nie oszukujmy się, wyglądem sugeruje szybkość ale w gruncie rzeczy jest przeciętny, czasem brakuje mu pazura)
- Ma dziwną dynamikę. Na początku miałem mega problemy z ruszaniem, do tej pory nie mogę przywyknąć czasem do jego dynamiki, nawet nie umiem wyjaśnić, nie jest jak w typowym wolnossaku.
- W mieście spalanie jest przeciętne

Pytanie premium, lejecie 95 czy 98?

Pewnie następna będzie Szóstka z 2.5L benzyną.

#mazda #skyactiv #samochody #motoryzacja
Arkadioization - Hej, są tu osoby, które mają Mazdę z silnikiem Skyactiv-X (ten ze sp...

źródło: comment_1632513371j2uw90DsramJmokUxTUjqM.jpg

Pobierz
  • 38
Mazda 3


@Lorenzo_von_Matterhorn: a dlaczego jej nie kupować? Żaden nowy Japończyk nie sprawia mi problemów w porównaniu do aut "Niemieckich". Nie wiem jak na stan dzieijszy ale ich wolnossące silniki to po prostu petarda - jeździsz wymieniasz olej i nic się nie psuje a i gaz założysz.

@Arkadioization: Super wybór, gratuluję ! PS: Nie masz wrażenia, że trochy mały w środku? Ty + Pasażer ok ale z tylnymi siedzeniami to
@dunayer: Przyznam szczerze, że wożę zazwyczaj jednego pasażera plus wcześniej miałem mniejsze auta, mimo że nikt z tyłu nigdy nie narzekał to jak ja siadałem to trochę dla mnie było ciasno, na pewno z tylu wsiada się mega niewygodnie
@Lorenzo_von_Matterhorn: Dawaj.

1. Kradną? Wydaje mi się, że to problem głównie Warszawy

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/najczesciej-kradzione-samochody-w-polsce-w-2021-r/fh78kt7

2. Rdza?

Pamiętam, że był taki problem ale z tego co czytąłem wyciągnięto z tego wnioski.

3. Droga

Nie rozumiem, o co w tym chodzi?

4. #!$%@? osiągi

Radzi sobie świetnie w mieście a i na autostradzie nie brakuje mocy - jakieś pórównania?

5. Wykonanie na niskim poziomie

https://www.youtube.com/watch?v=D_JNAxsQCVs