Wpis z mikrobloga

@JuneJohn:
Pod względem wypieczenia kurczak wychodzi bardzo fajnie, a smak to kwestia jego odpowiedniego przyprawienia. Ważne jest, żeby kurczak był w temperaturze pokojowej w momencie grillowania. Ogólnie spoko opcja, używam go też często do szybkiego robienia naraz dużej ilości tostów.
@Mahapralaja: ile trwa przygotowanie takiej piersi? Mogę włożyć np. 3 piersi, włączyć sprzęt i pójść oglądać TV i jak zabrzęczy to będzie gotowe? Czegoś takiego właśnie szukam, bo jak mam stać nad grillem i sprawdzać to będę sobie dalej stał nad patelnią
@JuneJohn: mam i bardzo polecam, godzinę temu właśnie smażyłam piersi z kurczaka. Jest czujnik który piszczy gdy według niego jest gotowe ale ja wolę sobie sama wcześniej sprawdzić. Kurczak wychodzi bardzo smaczny, robi się szybciej i czyściej niż na patelni.
@JuneJohn: Ten grill ma czujnik wysokości mięsa, więc dostosowuje ją do tego jak grube mięcho wsadziłeś. Wybierasz przed włączeniem jaki rodzaj mięsa wrzucasz, później stopień wypieczenia, a jak skończy się robić to zaczyna pikać. Jak już ogarniesz poziom wypieczenia jaki Ci pasuje, to możesz go zostawić i pójść coś robić. Ja naraz wrzucam dwie połówki piersi i polędwiczkę, bo lubię cienkie mięso.
@maegalcarwen: w sensie sprawdzić wcześniej czy już wystarczająco dopieczone czy sprawdzić czy nie jest niedopieczone? Bo ja wybredny nie jestem, ale jak mam się bujać bo np. pierś będzie różowa w środku to wyrzucę to przez okno

@Mahapralaja: @maegalcarwen: a jakie dokładnie macie modele? OptiGrill, OptiGrill XL czy Elite? Mój różowy pewnie chciałby ten zwykły bo można z niego zrobić gofrownicę, a ja się zastanawiam nad XL.