Wpis z mikrobloga

#wislakrakow #ekstraklasa

Juz na chlodno, zdecydowalem sie napisac pare slow na temat nas, naszej gry, gdzie jestesmy oraz dokad zmierzamy. Niestety strasznie mnie to meczy i nie musze to z siebie wyrzucic. Niestety wnioski na chlodno sa jeszcze gorsze niz te z wczoraj na goraco.

Jak nasza gra wyglada, kazdy widzi. Widze duzo postow w stylu, ze przeciez gralismy z czolowka ligi, zebym porownal sklady etc. ze Lech i Pogon poza zasiegiem etc.
Zaden z tych argumentow do mnie nie przemawia.

Zacznijmy od meczu z Lechem. Moglbym cofnac sie jeszcze bardziej ale jestem leniwy i nie chce mi sie produkowac bezsensownej sciany tekstu, ktorej i tak nikt nie przeczyta.

1.
A wiec Lech, lider, w gazie, u siebie z wypelnionym po brzegi stadionem. Zgadzam sie - mecz nie do wygrania w naszym aktualnym stanie i z nasza aktualna kadra. Jak pewnie wiekszosc, spodziewalem sie porazki: moze 2:0, moze 3:1 po walce; do przelkniecia. Ale 5:0? Lech jechal nas jakbysmy grali z Bayernem Monachium, a nie z zespolem z Ekstraklasy. Sam trener Skorza byl wyraznie zaszokowany tym co sie odpierdzielalo na boisku. Nie stworzylismy zadnego sensownego zagrozenia, ani jednej sensownej akcji (przynajmniej dopoki Lech nie odpuscil przy 4:0)

A to ze ten Lech wcale nie jest taki silny pokazala tydzien pozniej slabiutka Jagiellonia. Z reszta mecze Lecha z Pogonia czy Rakowem to tez raczej blizej porazki niz wygranej). Wystarczylo tylko zagrac solidnie w obronie jak Jagiellonia i starac sie cos wcisnac z kontry. Moze nie bylo by 5:0 a 2:1.

2.
Mecz PP z rezerwami Stali Mielec. Niby wygrana, ale:
- Mecz z rezerwami (REZERWAMI) Stali Mielec (STALI MIELEC). Zespolem typowanym jako pewniak do spadku przed sezonem.
- Te REZERWY STALI MIELEC przez pierwsze 20 minut cisnely nas niemilosiernie. Gdyby REZERWY STALI MIELEC mialy troche wiecej jakosci to po 20 minutach moglo byc 2:0 i pozamiatana.
- Jak mu bylo? Koscielny? Ten co przysnal/zawiesil sie i dostal za to czerwona kartke. Gdyby nie to to pewnie nawet nasze prowadzenie 2:0 bylo by niewystarczajace do wygrania tego meczu. Przypominam, ze REZERWY STALI MIELEC, grajace w 10, wbily nam gola na 2:1. Gdyby REZERWY STALI MIELEC w drugiej polowie graly w 11 to moglibysmy to rownie dobrze przeje*bac, pomimo prowadzenia 2:0.

3.
Wczorajszy mecz z przecietna Pogonia Szczecin. Ta przecietnie grajaca wczoraj Pogon z dalekim od bycia geniuszem taktyki Runiaiciem rozjechala nas taktycznie. Pogon nas totalnie zdominowala i nie bylismy w stanie zrobic absolutnie nic. 0 strzalow po pierwszej polowie mowi samo za siebie.
Skonczylo sie 1:0 poniewaz, jest to wlasnie ten minimalistyczny styl Pogoni. Zdobyli bramke z dupy i nie musieli sie juz produkowac. Gdyby nas przycisneli to moglo by sie skonczyc i 3:0. Dobrze, ze Frydrych nie trafil znowu w ostatniej minucie na remis bo zatarlo by to obraz calosci.
Pogon gra aktualnie mocno przecietnie i jakby grala tak samo przeciwko zespolowi, ktory wykazuje choc troche zaangazowania i checi to by przeje*ali.

Nie widze aktualnie w lidze zespolu grajacego gorzej od nas, za wyjatkiem Gornika Leczna, a przypominam: spadaja trzy zespoly.

Nastepne kilka meczow zapowiada sie na prawde fascynujaco:
- Piast - Waldek rozwali wuefiste taktycznie. Czy przegramy 1:0 czy 5:0 to jest w tym przypadku zupelnie nie wazne. Nie stworzymy zadnego zagrozenia i przegramy.
- Gornik Zabrze - Gornik jest bardzo slaby, jednak mysle, ze nam dadza rade. Tutaj nie obstawiam wyniku poniewaz moze sie zdarzyc, ze bedziemy miec farta.
- Slask Wroclaw - tu bedzie zabawa, bedzie sie dzialo. Slask nas powiezie ze 3:0.
- Wisla Plock - Bartoszek jest zdecydowanie lepszym trenerem (kto nie jest?), ale ma slabych grajkow. Jest szansa, ze wywieziemy jakis remis, jednak obstawiam wygrana Plocka
- cracovia - gowno vs gowno, brak ataku vs brak obrony, bedzie sie dzialo. Mozliwe ze koniec epoki Guli

Niestety nie wyglada to rozowo. Szykuje sie zacieta 'walka o spadek'. Ja juz mam dosc, psychicznie. Mysle zeby dac sobie spokoj z ogladaniem tego. Oszczedzic troche zdrowia. Kolejny sezon 'walki o spadek' to juz ponad moje sily ()

Moze jakis Stokowiec czy inny Brosz nas utrzyma, ale to trzeba podejmowac decyzje juz niedlugo.
  • 10
@hufsa: Jak to mawiał klasyk, spokojnie. Na pewno nie mamy za bardzo jakości i ostatnie dwa mecze dobitnie to pokazują, natomiast nie wyciągałbym dalece idących wniosków - brak jakości nie przeszkodził zebrać do tej pory trochę punktów. Nie robiłbym też z Guli wuefisty i przekreślał całego jego dorobku bo z Wisłą w obecnym składzie mu idzie kiepsko - a komu szło dobrze? Stolarczykowi na początku bo miał jeszcze paru piłkarzy z
@hufsa: multisamuelso wiemy że ty.

Ja pamiętam jak Pogoń runjaicia przegrala prawie wszystko na początku któregoś sezonu, też grali różnie, ale nikt nie stał żarem i poczekali. Dzisiaj Pogoń moze nie jest w super formie ale o puchary pewnie znowu będzie się ocierać.

Skowronek był zły, Hybalka też (w dodatku #!$%@?) i teraz znowu następny trener jest zły. Nie mamy kadry na grę o puchary, więc też tak gramy, a są
@hufsa: Skończcie ludzie #!$%@?ć bo się zachowujecie jakbysmy mieli skład na mistrzostwo Polski i puchary! Ogarnijcie to że czasy świetności się skończyły, ledwo wiążemy koniec z końcem, mamy długi i będziemy przegrywać bo mamy skład słaby!Nie stać nas na dobrych piłkarzy. Z roku na rok będzie coraz lepiej ale potrzeba czasu! Jeszcze wyjeżdżanie ze zmiana trenera... Papszun w Rakowie jest od 2016. Dajmy w końcu jakiemuś trenerowi popracować z zespołem więcej
@kumba:

brak jakości nie przeszkodził zebrać do tej pory trochę punktów


Mamy tyle samo punktow co Stal Mielec. Ludzie lubia tutaj uzywac tego argumentu, to teraz czas na mnie: porownaj sklady ( ͡ ͜ʖ ͡)

@wojciech-wwww: mylisz sie

@fajq: Tak, bedzie czas na budowe. W pierwszej lidze.

Nie mamy zawodnikow do takiej gry jak probuje grac Gula. Jesli Gula sie nie ogarnie to skonczy
@fajq: Teraz nie dosc, ze i tak nie atakujemy (0 strzalow na Lechu, 0 strzalow w pierszej polowie z Pogonia) to tez nie bronimy.
To ja wole zebysmy przynajmniej bronili a z przodu moze cos fartem wpadnie.
@hufsa: Wisła zaprezentowała się słabo z czołówką ligi a Ciebie to dziwi? xD
Zapomniałeś, że wygraliśmy z Legią na przykład a z solidną Lechią zremisowaliśmy będąc lepszym zespołem.
Dajmy trenerowi pracować. Jesteśmy najlepsi jeśli chodzi i odbiór piłki na połowie przeciwnika, mamy największy procent celnych podań itd a Ty piszesz, że gramy najgorszą piłkę w lidze.
@wojciech-wwww: Nie jest, ale ''cieszę'' się, że w końcu po tylu upokarzających porażkach co raz więcej kibiców Wisły widzi na oczy. To będzie kolejny sezon walki o utrzymanie. Cięższej niż rok temu. Gula do końca sezonu nie wytrzyma. Dla mnie ten słowacki wuefista to połączenie Skowronka i najgorszych cech Maaskanta. Zero taktyki i słodkie #!$%@? na konferencjach.

https://www.youtube.com/watch?v=6N9MwMAXsxo - ''Trzeba #!$%@?ć'' Jasne Panie Gula, a potem złapać #!$%@? od Pogoni, Stali