Wpis z mikrobloga

Witam posiadam pompę ciepła wody Keller 260f zastanawiam się czy jest możliwość ograniczenia trochę kosztów użytkowania takiej pompy po przez zmianę ustawień, chodzi mi o to żeby ją ustawić np żeby w nocy pompa osiągała temperaturę 44 stopni bądź trochę mniejsza bo nie użytkuje wody wgl a w godzinach popołudniowych żeby temperatura wzrastała naprzyklad do 50 stopni , może ktoś by mi mógł pomóc i podpowiedźiec czy jest wgl taka możliwość ustawienia pompy. Pozdrawiam #keller #pompaciepla #bojler #ogrzewanie #oszczedzanie #prad
  • 7
@Bakardi: No to przy takich temperaturach wiele nie oszczędzisz, zawsze będzie ci najbijać dzikie rachunki. Są dwie opcje, albo ogarniesz ten sterownik który masz, albo musisz kupić drugi, jakiś sensowniejszy. Wtedy sobie programujesz, że cały dzień masz temperaturę wody powiedzmy te 38 stopni (do mycia rąk czy naczyń w sam raz, nie trzeba mieszać z zimną) a po 18 czy kiedy tam nadchodzi pora kąpieli nagrzewa Ci się do tych 50
@Bakardi: jak nie masz możliwości na sterowniku, to może ( nie najlepsze rozwiązania ) w kontakt wsadź programator czasowy; od 23 do 6 rano wyłączone zasilania, w dzień 45.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bakardi: masz pompkę obiegową c.w.u.? Włączenie jej daje trochę oszczędności. Natomiast strata przez zbiornik jest mała i proporcjonalna do różnicy temperatur Redukcja z 50 na 44 to ograniczenie strat o ~20% tylko im więcej wody bierzesz tym straty mają mniejszy udział. U mnie przez noc spada temp 4 stopnie, czyli załóżmy że 12 stopni na dobę.
Przy zbiorniku 185l to 2.5kWh. Jeśli moja pompa przy grzaniu wody na COP 3 (
@Bakardi przy 45 stopniach następuje denaturacja białka, czyli się gotujesz. Jeśli masz taką temperaturę wody ustawioną i Cię nie patrzy to woda ma niższą temperaturę, tylko jakiś czujnik jest #!$%@?.