Wpis z mikrobloga

co z tego, że wynagrodzenia rosną, skoro zaoszczędzone pieniądze w banku się kurczą z tego powodu?


@horus666: > To je inwestuj i tyle. Z oszczędzania nie ma pożytku, tylko z pracy i inwestycji się bierze dobrobyt.

we wzroście czego? Pracujesz w spółce skarby Państwa czy w sejmie?

@dlugi-gr: w własnej działalności gospodarcze
  • Odpowiedz
a jakie dane są wiarygodne? Dane w stylu mi i moim znajomym nie rośnie wypłata? Przedstawiłem statystykę z której jasno wynika wzrost płac.


@Positano1: oczywiście że nie są, ale średnia i minimalna też nie jest. Nie wiem jakie wiarygodne są dane, może mediana?

nie wiem co tu w tym takiego zagmatwanego


@Positano1: Trafiła do senatu. Już masz pierwszy haczyk: brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Fan_Morawieckiego jak jesteś robolem za minimalna bo twoja prace moze wykonać przeszkolony pies to tak będzie. Jak miałeś ambicje wyższe niz chlanie amareny i sie czegos nauczyłeś to jestes #!$%@? za to ze ci się chciało. Pos i wy to #!$%@? lewactwo umysłowe.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: kłamią o wzroście wynagrodzeń. Bo komu niby rosną zarobki? Mi na pewno nie, mojej rodzinie też nie, ani nikomu kogo znam też nie rosną


@staryalkus: To że tobie nie rosną to nie znaczy że innym nie rosną - np. Prezydent Duda dostał podwyżkę 40% wiec proszę bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@staryalkus: Posłom ministrom i prezydentowi na przykład wzrosły. Bo sami sobie to przegłosowali też bym tak chciał za pomocą jednego głosowania narzucać swojemu szefowi ile ma mi płacić.

  • Odpowiedz
rozumiem ze jak moi rodzice oszczędzali cale życie na emeryture to teraz aby przetrwać muszą zacząć ryzykować i reinwestować pieniądze?


@Mersey: Nie, przecież istnieje rewaloryzacja emerytur
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego bo inflacja to zła rzecz i nie ma co gadać co u Niemca. #!$%@? drukując pieniądze i rozdając je za darmo.

Do tego cały PiS siedzi umoczony w kredytach hipotecznych i dlatego stóp procentowych nie podnoszą bo by im kredyty na 10 pałac wzrosły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mersey: Nie, przecież istnieje rewaloryzacja emerytur

@Fan_Morawieckiego: Rozumiesz słowo oszczędzali? Nie mówimy o pieniądzach w zusie, tylko o oszczędnościach życia odłożonych na starość. Nie o jałmużnie od obecnych pracujących, tylko o realnej wartości wypracowanej i odłożonej na przyszłość.

Inflacja i niskie stopy powodują, że musisz inwestować i ryzykowac nawet jak nie chcesz pomnażać majątku, bo to co oszczędziłes ci wystarczy. To jest okradanie ludzi z oszczędności i tyle.
  • Odpowiedz
Nie o jałmużnie od obecnych pracujących, tylko o realnej wartości wypracowanej i odłożonej na przyszłość.


@kirsen: I tak mają jałmużnę od obecnie pracujących, bo bez obecnie pracujących nie ma żadnej realnej wartości wypracowanej.
Wyobraź sobie, że oszczędziłem tonę złota na starość. I chcę kupić chleb. A nikt obecnie nie pracuje. I co? Nie mam nic przecież i ta tona złota nie ma żadnej wartości, niepracujący zawsze są skazani na jałmużnę ze
  • Odpowiedz