Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jaki sposób znaleźć praktyki/staż na studiach? Zaczynam dopiero pierwszy rok, ale już muszę szukać (tak mi powiedzieli). Przejrzałem pracuj.pl i OLX. Na pierwszym jest mało co, a jeśli już to wymagają bycia na ostatnim roku, perfekcyjnego angielskiego, najlepiej po konkretnym kierunku i znajomości rzeczy, które pierwszy raz widzę na oczy. Z kolei na OLX całkowity brak ofert (praktycznie same szkolenia dla bezrobotnych 30+). Aha, na mojej uczelni nie ma czegoś takiego jak biuro karier. Teoretycznie jest, ale nie ma ofert dla mojego kierunku. Nie wiem gdzie szukać. Mam wziąć listę wszystkich firm w promieniu 20 km i dzwonić po kolei?
#studia #studbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61570c90c1495c000ae1e283
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Byłoby łatwiej jakbyś podał kierunek, bądź konkretny - to pomaga w życiu. Po kierunkach ekonomicznych np. prawie każda korporacja ma program talentów gdzie idziesz jako intern, czasem pracujesz rotacyjne, aby zobaczyć do czego się nadajesz, co Cię jara, w czym jesteś dobry i po takim programie można dostać zatrudnienie.

Angielski jest potrzebny w każdej znaczącej firmie, także jeżeli masz w tym braki to czas to nadrobić.