Wpis z mikrobloga

  • 832
Mirki, Mirunie pijcie że mną kompot! :D:D:D

Po dziesięciu latach gnieżdżenia się z firmą w mieszkaniu rodziców wreszcie przeniesiemy nasz sklep do pomieszczenia poza domem!
I to nie byle jakiego, bo o powierzchni 230 metrów kwadratowych!! To jest 4 x tyle co mieszkanie rodziców :D:D:D
Jesteśmy małą firmą, sprzedajemy głównie używane książki i do tej pory miałam do dyspozycji jakieś 8 regałów, a mieszkanie rodziców zamieniło się w magazyn książek z labiryntem między pudłami.

Żeby moc pakować książki do wysyłki, musiałam przerzucać rzeczy ze stołu na mamy łóżko, a ona żeby móc iść spać musiała je przerzucać z powrotem na stół. I tak codziennie. Już nie wspomnę, że musiałam składać na koniec pracy cała moja robotę, bo nie mogły zostać książki w trakcie opracowywania, bo by rodzice nie mieli gdzie zjeść obiadu. Tak się żyć nie da.

A teraz będę miała halę o powierzchni 100 metrów + 4 duże pokoje. I w jednym będę pracować, w drugim zrobię pakowalnię, w trzecim socjal, a w czwartym wstawię mój piec do wypału i wszystkie rzeczy do gliny, na które nigdy nie miałam miejsca :D!!!

Jestem taka szczęśliwa :D:D

A bonusem będzie to, że piętro niżej będzie wynajmował taka samą powierzchnię mój brat i tam będzie miał stolarnię.

Będzie cudownie :):):)

#cieszesie #happy #czujedobrzeczlowiek #ksiazki
Nordri - Mirki, Mirunie pijcie że mną kompot! :D:D:D

Po dziesięciu latach gnieżdżeni...

źródło: comment_16331699435SxX6AM5cJ40xlTjgMQc1O.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nordri: Powodzenia! Szacun dla przedsiębiorczości, zawsze.


Dziękuję ;D
Zanim się przeprowadzimy z tymi tonami książek pewnie ze 3 razy osiwieję, ale trudno :D

Jakoś ogarnę. wypowiedziałam umowy magazynkom, więc już nie ma odwrotu!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nordri zazdro ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niech się wiedzie.
Poka linka do strony. Lubię stare książki( ʖ̯)

Dzięki :D
Stronki nie ma, tylko alledrogo!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nordri: Księgarnia, stolarnia, wypalarnia... bardzo łatwopalny ten wasz biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°)


cholerka, a w około 4 inne stolarnie. I stajnia (hotel dla koni) i mnóstwo siana... I baraki, które grały w liście Schindlera, a wszystko koło lasu... ()
  • Odpowiedz
Czasem jest tak, że klient mówi, że bierzemy albo wszystko, albo nic bo np. musi wyczyścić mieszkanie na sprzedaż. I wtedy bierzemy wszystko


@Nordri: jak przykładowo wyceniacie np. 5 metrowy regał wysoki na 2,2 metra, cały wypełniony książkami, wiele z nich nieczytanych, (w tym m.in. np. różne serie encyklopedyczne) ?

(ktoś miał czytać jak przejdzie na emeryturę, no ale już nie będzie... xd)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nordri: a jest opcja że wysłał bym maila z listą co bym brał (jest pare pozycji co je cieżko znaleźć) i dacie znać czy macie jak sie pojawią


Pewnie! Tylko u nas to ruletka - nigdy nie wiemy co nam się trafi.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Czasem jest tak, że klient mówi, że bierzemy albo wszystko, albo nic bo np. musi wyczyścić mieszkanie na sprzedaż. I wtedy bierzemy wszystko


@Nordri: jak przykładowo wyceniacie np. 5 metrowy regał wysoki na 2,2 metra, cały wypełniony książkami, wiele z nich nieczytanych, (w tym m.in. np. różne serie encyklopedyczne) ?

(ktoś miał czytać jak przejdzie na emeryturę, no ale już nie będzie... xd)

Bardzo różnie ;D
Tu nie ma reguły. Zależy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nordri: Polecam film w temacie:


https://www.filmweb.pl/film/Ksi%C4%99garnie+Nowego+Jorku-2019-851659

Dokument o ludziach którzy potrafią wydać miliony $$$ na konkretne wydania książek. Wiem że polska to nie Ameryka ale zdaję sobie sprawę że na starych dobrych wydaniach można nieźle zarobić :)

Dzięki, aż z ciekawości zerknę :)
Tak, na starociach można ładnie zarobić. Właśnie przedwczoraj mam się trafił klient u którego kupiła mama 5 toreb książek... Najmłodsza z roku 1902... A najstarsza 1858.. mokry sen
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Nordri: a z którego roku?


Właśnie nie ma roku wydania :/ ale wygląda na powojenną - stary, kruchy już papier + stare reklamy. Oceniam na rok 1950, ale muszę jeszcze pogrzebać i może znajdę więcej informacji. Na ten moment mam tylko zdjęcia - jutro mogę podesłać fotki, bo nie zdążyłam go jeszcze wystawić na allegro.
  • Odpowiedz