Wpis z mikrobloga

@369zszywek: Od psychologa bym zaczął. Nie myślałaś, że te grupki i znajomi to ucieczka od depresji? Jest w wieku w którym dużo osob wpada w kompleksy i samo dorastanie wprowadza potężną burze hormonów. Porozmawiaj z niąo tym psychologu. Jezeli teraz nie pojdziesz w tym kierunku to zabieranie jej dosteu do rozrywki tylko zniszczy waszą relacje. Nie warto isc na wojne z dzieckiem, bo cierpia na tym obie strony. A przymus i
@369zszywek: mam nadzieję że nie posłuchasz natoletnich wykopowych ekspertów bo ich rady to to autostrada to przegrywu dla córki.
Jesli jej odpuścisz i zastosujesz rady typu #!$%@? szkołę, daj grac matka to przestaniesz wychowywać a zaczniesz przechowywać dziecko. Ona jest nastolatką i rozumie umowy między wami. Skoro je lamie i ignoruje prosby o poprawę ocen to trzeba pokazać że sa konsekwencje. Bo w życiu non stop są konsekwencje jak robi sie
@Radkovich @severh @Bodzias1844


Przyczyną jest to że ma od 2 miesięcy konsolę i wkręciła się mocno into manga, cosplay i całe dnie siedzi na grupkach tematycznych albo przegląda oferty na kupno figurek albo strojów

No i zajebiscie! Znalazła swoje pasje i zainteresowania. Niech w to idzie i się rozwija kierunku artystycznym
No i zajebiscie! Znalazła swoje pasje i zainteresowania. Niech w to idzie i się rozwija kierunku artystycznym


@underneath: no ja w tym wieku miałem fazę na bitewniaki ale starałem się mimo wszystko nie zaniedbywać szkoły... chociaż wtedy YT i FB nie istniały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@369zszywek: No i po co? Byłem uczniem ze średnią coś ok 5, skończone studia na uczelni medycznej, a jestem kamieniarzem oraz grabarzem i zarabiam więcej niż Ci mityczni programiści 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@369zszywek: ja bym jeszcze zabrał ubrania i ograniczył racje żywnościowe. Może zamiast tego spróbuj raz przeanalizować przyczynę problemu? Może nie chce jednak iść do liceum, może ma problemy emocjonalne wywołane kowidem/innym zdarzeniem? Jak ma ambicje licealne i jest świadoma wymagań, to oznacza, że problem leży gdzie indziej, a skutkiem jest ucieczka w świat wirtualny. System kar/nagród takich akcji nie naprawia.
@369zszywek: 8 klasa to jak się nie mylę to 14 lat ma. To może porozmawiać trzeba, może zakochana nieszczęśliwie, albo ma trądzik na nosie i się tak przejmuje tym że nie może się skupić, albo ma konflikt z przyjaciółką.
Kary można dawać 3 letnim dzieciom. Potem trzeba rozmawiać i wspierać. Tak, wiem że to trudniejsze.
@369zszywek: zamiast karać daj motywacje. Spytaj czy jest coś co by chciała. Twoje dziecko jest teraz w trybie socjalnym, szuka grup i probuje sie ustawić w hierarchi. Oceny wygladaja podobnie do moich. Ale czy to oznacza ze dziecko jest głąbem? Mialem kuzyna zawsze 5.0 olimpiady itp wszyscy chwalili jakie to bożyszcze. Poszedł do liceum oceny zaczęły spadać, dlaczego? Bo był już zmeczony tym że od małego go cisli. Teraz zasówa na
@369zszywek: Rozumiem, że sobie żartujesz.

Przecież to jakaś abstrakcja. Nikt nie daje #!$%@? o jakieś gówniane oceny.

Miałem podobne. W liceum ledwo średnia 3. Dzisiaj pracuję normalnie, zarabiam średnią krajową, rozwijam się i jest DOBRZE.

Robisz dziecku terror. Uczestniczysz w tym #!$%@? teatrzyku, który wymyślił sobie system. Dziecka NIE DA się wrzucić w korpo-tabelkę na serwerze. Nie i #!$%@?.

Tylko i wyłącznie MOTYWACJA POZYTYWNA. Motywacja do nauki musi pojawiać się WEWNĄTRZ
@369zszywek: Jest początek roku. We wrześniu spotkania organizacyjne i apele, a to są jej pierwsze stopnie, zdąży to jeszcze poprawić.I nie chodzi przecież o to, że musi mieć same szóstki na piątkach, to jest już dojrzewanie i ma się wywaloną wędlinę na gadanie starych i zrzędzenie nauczycieli. Jak widzisz ją w rysunku i orientalnych tematach, to do niczego jej piątki z geografii potrzebne nie są.
  • 0
@Pitaq ambicje matki a nie dziecka, spoleczenstwo potrzebuje szwaczek, kucharek itp wiec niech nie truje dupy dziecku o jakims lo tylko niech zmotywuje corke do wyboru zawodowki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jednocześnie odradzam studia humanistyczne i polecam zawodówkę od razu, w japonii mają dużo ludzi co mówią po japońsku, więc trzeba mieć jakieś inne umiejętności.


@Wodejka: Mnie brakuje znajomości japońskiego w Polsce. Japończycy ni w ząb nie znają angielskiego, albo ledwo-ledwo, o polskim nie wspominając.
Jechać do Japonii z sama znajomością języka bez sensu, ale w Polsce mało osób go zna.