Wpis z mikrobloga

@mainecoompf: Akurat reduktory AC mają zaniżoną wydajność w przeciwieństwie do innych producentów. Zresztą jak nie ustawili jakoś super nisko minimalnego ciśnienia nie będzie zagrożenia dla silnika tylko przełączy się na benzynę tak jak przy małej ilości gazu w zbiorniku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: zaniżoną, czyli wytrzymują więcej niż inne o podobnej deklarowanej mocy?
A czy wspomniane problemy (lekkie zamulenie + szarpnięcie przy przełączaniu pod obciążeniem) nie sugerują, że właśnie ustawiono za niskie ciśnienie?
  • Odpowiedz
@mainecoompf: mogłem napisać zaniżoną deklarowaną wydajność. A jak go muli + szarpie przy przełączaniu to może być np. źle ustawiony ten gaz. Ale w tak nowym samochodzie to by zaraz check ci się zaświecił jakby było przesadzone w którąś stronę z dawką. Jak masz nawet tani interfejs ELM OBD to możesz podejrzeć jak zachowują się korekty paliwowe w momencie gdy to się dzieje aby zweryfikować ustawienie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: check świeci jakąś sekundę po odpaleniu silnika, mam wrażenie że wcześniej gasł od razu albo nawet z resztą kontrolek na poziomie zapłonu. Muszę się temu przyjrzeć, jakieś tam obd też mam, zobaczymy czy będę umiał odczytać te dane.
Dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś z reduktorem, a z regulacją to w sumie chyba po to jest pierwszy przegląd po 1000 km, żeby coś dostroić jak będzie trzeba.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mainecoompf: moim zdaniem spokojnie te podzespoły ogarną taki wolnossący motor. AC R01 to nie taki zły parownik, do tego wersja 150KM różni się od tej na 250 nieznacznie, małymi pierdołami. W swojej cenie są spoko. Problemy które masz wynikają z wystrojenia, albo niepoprawnej instalacji instalacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrób przez ten okres parędziesiąt/paręset kilometrów również na samej benzynie na rozgrzanym silniku jeżdżąc po swojemu tak, żeby
  • Odpowiedz
check świeci jakąś sekundę po odpaleniu silnika, mam wrażenie że wcześniej gasł od razu albo nawet z resztą kontrolek na poziomie zapłonu. Muszę się temu przyjrzeć, jakieś tam obd też mam, zobaczymy czy będę umiał odczytać te dane.


@mainecoompf: A sterownik lpg nie ma dopisku obd?
  • Odpowiedz