Wpis z mikrobloga

Muszę to z siebie wyrzucić, bo mnie strzeli coś. Idę dzisiaj na rozmowę o pracę na stanowisko asystenta projektanta, gdzie moimi obowiązkami byłyby projektowanie instalacji sanitarnych (woda, gaz, kanalizacja, wentylacja, c.o.), gdzie to nie ogranicza się do domów jednorodzinnych, ale i większych obiektów. Pada kwestia finansowa i gość mi mówi, że stawka to najniższa krajowa plus „premie” 300-600 zł w zależności od skończonego projektu. Ja to już nie wytrzymuję psychicznie. Co ma mnie zachęcić do prac w takiej firmie skoro nawet z znajomością programów i doświadczeniem oferują mi takie pieniądze. U was też jest taka sytuacja w branży? Mnie to autentycznie zasmuciło, że oferują mi za stresującą i odpowiedzialną robotę tyle co ma mój kuzyn jako magazynier w mrówce
#praca #pracbaza #zarobki
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jokerzee: zależy, czuję że jakiś Januszeks, ale jak dasz radę zagryźć zęby i porobić przez rok, to pewnie już byś miał wystarczająco doświadczenie żeby celować wyżej
asystenta projektanta

oferują mi za stresującą i odpowiedzialną robotę


@Jokerzee:

1. To nie jest odpowiedzialna robota XD
2. Stres w branży jest przez gównozarządzanie, zawalanie obowiązkami ponad siły i ogólne zezwierzęcenie i głupotę ludzi pracujących w budowlance.

Z ciekawości, jakie miasto? I jakie doświadczenie?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jokerzee: tak niestety jest w projektowaniu. Ja od razu poszedłem na budowę. Pensja X3 a czasami X5. Potem zrobiłem uprawnienia ale tylko do kierowania robotami. A później #!$%@? to i poszedłem do automotive bo lepsza kasa. Budowlanka to syf a inżynier na budowie to tylko prestiż i nic więcej.
@Jokerzee: nie pchaj się w to - chyba, że nie musisz chodzić za zgodami. Fakt, dużo teraz się domów buduje i praca będzie zawsze, ale po pewnym czasie zaczniesz siadać. Jak ci co drugi będzie dzwonił kiedy kiedy kiedy to odechce ci się pracowania w tym.
Co do zarobków. Taka niestety jest płaca jako asystent projektanta najniższa krajowa + premia, chyba, że się dogadujesz na 3k netto ale bez premii.