Wpis z mikrobloga

Hej. Mam taką sytuację: w oświadczeniu woli sprzedający oświadczył, że w przeniesieniu własności nieruchomości zostanie przeniesione prawo przejazdu i przejścia przez działki B,C i D powstałe z podziału działki A. W przeniesieniu własności nieruchomości niestety zapis nadający prawo przejazdu i przejścia przez działki B,C i D się nie pojawił. Zgłosiłem się do notariusza i spróbował się skontaktować ze sprzedającym, aby taki zapis zawrzeć - jednak sprzedający postanowił odmówić rozmowy i nie odbiera. Czy droga sądowa jest w tym wypadku dla mnie jedynym wyjściem, aby prawo przejazdu z oświadczenia woli zostało gdzieś zawarte? Od kogo powinienem domagać się realizacji zapisu? Notariusza czy sprzedającego? Czy jestem na przegranej pozycji pomimo tego, że zapis był zawartu w oświadczeniu?

#prawo #notariusz #ksiegiwieczyste
  • 2
  • Odpowiedz
@Karoleer: Tak, nie ma zapisów o służebności przejazdu przez działki B i C. Jeśli sam chciałbym złożyć wniosek o taki wpis to niestety musiałoby zostać przyznane prawo, które miało pojawić się w przeniesieniu własności nieruchomości.
  • Odpowiedz