Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bombelaz: Kupiłem Samsung DV90T5240AE Optimal Dry AI za 2549 i czekam jeszcze na zwrot 250pln z promocji Samsunga. Rozważałem jeszcze Gorenje i jeden z modeli Bosch który akurat był na promocji. Za najważniejszy parametr (oprócz opinii i poleceń oraz rozmiarów) wyznaczyłem pobór energii. Ogólnie dobrze jest wybrać sprzęt z automatycznym czyszczeniem wymiennika (Samsung tego nie ma), aczkolwiek przy prawidłowym użytkowaniu jedyny problem jest taki że średnio raz na 3 tygodnie trzeba
@Aryo: @LoneRider: @artekF: @Mandarex:

Nie wiem czy dobrych ludzi wołam, ale przeczytajcie sobie tę stronkę:
https://www.paniagd.pl/blog/pralko-suszarki/pralko-suszarki-za-i-przeciw-75.html

Ogólnie pralko-suszarki zazwyczaj pobierają dużo wody. W niektórych miastach od zużycia wody jest ustalana kwota za śmieci :) więc nie dość, że płacicie za prąd, wodę, to jeszcze za śmieci dodatkowo za to, że macie pralko-suszarkę bez pompy ciepła. Te z pompą ciepła wody nie pobierają.

Ja ostatecznie na pralkę beko 7kg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pociongowy: największa wada pralko-suszarki, to Mały wkład na suszenie. Wkład pralki to przyjmijmy 8kg, a suszenia 4. Co ja niby z resztą mam zrobić, dla samotnej osoby spoko. I tyle.
@NieBendePrasowac tak, pod zlew w kuchni. To ma taka moc ze kosci z obiadu mieli. Piasek raczje nie zaszkodzi. Uzywam rok wiec co do awaryjnosci narazie nie moge sie wypowiedziec ale... cudownie nie miec kosza z resztkami organicznymi w bloku. Nic nie smierdzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: oszczędność czasu, w tym czasie co rozwieszasz pranie to możesz je od razu włożyć do szafy i można podlewać rośliny kondensatem
@artekF: wydaje mi sie, ze po prostu potrzebuje gdzies odprowadzić cieplo i zwyczajnie chlodzi woda. Ale nie naleze do ekspertow AGD :D
W sensie taka pralko suszarka bez pompy coepla. Bo jak jest pompa to juz wody suszenie noe zużywa.
@artekF: ja mam własną studnie i na zużycie wody nie patrzę ;) Natomiast minus własnej studni jest taki, że na sztywno #!$%@?ą ci stawki za m3 i miesięcznie płace za śmieci 204 zł - Warszawa. Z pralko suszarki jestem mega zadowolony, ale suszarki używam głównie jesien/zima, albo caly rok awaryjnie, jak trzeba szybko pościel wysuszyć. Wiosna/lato wieszam pranie na zewnątrz. Przy niektórych upałach to schną szybciej niż w suszarce xD
@artekF: wydaje mi sie, ze po prostu potrzebuje gdzies odprowadzić cieplo i zwyczajnie chlodzi woda. Ale nie naleze do ekspertow AGD :D

W sensie taka pralko suszarka bez pompy coepla. Bo jak jest pompa to juz wody suszenie noe zużywa.

@Best11: Nie, pralkosuszarka/ suszarka grzeje grzalka, ktorej nie trzeba chlodzic, bo to byloby bezsensu, jest slabsza grzalka, a cala suszarka sie wtedy nagrzewa. Grzalka rezystancyjna ( ͡° ͜ʖ
@artekF: ja mam własną studnie i na zużycie wody nie patrzę ;) Natomiast minus własnej studni jest taki, że na sztywno d**********ą ci stawki za m3 i miesięcznie płace za śmieci 204 zł - Warszawa. Z pralko suszarki jestem mega zadowolony, ale suszarki używam głównie jesien/zima, albo caly rok awaryjnie, jak trzeba szybko pościel wysuszyć. Wiosna/lato wieszam pranie na zewnątrz. Przy niektórych upałach to schną szybciej niż w suszarce xD


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@artekF: ale jaki mit? W pralko-suszarkach na samo suszenie idzie 50-60 litrów wody, na bieżąco sobie cały czas pobierają wodę do chłodzenia. Ale pralko-suszarka z pompą ciepła to wydatek ponad 5000 zł, tak że ładnych parę lat musiałbym tego używać, żeby się ta różnica zwróciła, a w styczniu jeszcze wejdzie ten limit opłat za śmieci.
@artekF: ale jaki mit? W pralko-suszarkach na samo suszenie idzie 50-60 litrów wody, na bieżąco sobie cały czas pobierają wodę do chłodzenia. Ale pralko-suszarka z pompą ciepła to wydatek ponad 5000 zł, tak że ładnych parę lat musiałbym tego używać, żeby się ta różnica zwróciła, a w styczniu jeszcze wejdzie ten limit opłat za śmieci.


@Templar: To poprosze o nazwe urzadzenia z tabliczki znamionowej. W lodowka korzysta z tego samego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@artekF: z instrukcji mojej pralko-suszarki (LG F4DN409S1), na samej górze, ale daję całość, bo jest zaznaczone w uwagach że ten sam program prania. Przy innych jest mniejsze zużycie, u mnie tak średnio z 60 litrów schodzi na suszenie. W lodówce masz z tyłu odprowadzanie ciepła i trzeba zostawić trochę miejsca, tu tego nie ma, nie ma żadnych wylotów powietrza, chłodzi to zimną wodą i spuszcza od razu do kanalizacji.
Pobierz Templar - @artekF: z instrukcji mojej pralko-suszarki (LG F4DN409S1), na samej górze,...
źródło: comment_1633714128OVrRWGliaDKC3DpjoA6d5n.jpg