Wpis z mikrobloga

Coś w temacie seriali. Nie ma drugiego takiego, który wzbudza we mnie tak skrajne emocje jak "sześć stóp pod ziemią". Żaden serial mnie bardziej nie wkurza, a zarazem żaden inny nie jest dla mnie równie wartościowy. Żaden nie powoduje, że mam ochotę pozabijać niektórych bohaterów, a jednocześnie jestem z nimi tak zżyty, że nie wyobrażam sobie życia bez nich. Żaden nie powoduje u mnie przeplatanki depresyjno-euforycznej jak ten tutaj - łzy i uśmiech jednocześnie? Tutaj to możliwe. Żaden inny serial nie ma tak autentycznych postaci, które jednocześnie zbudowane są poprzez zbiór przerysowanych cech - niby nonsens, a jednak tak jest. Żaden serial nie jest jednocześnie bardziej o śmierci, żaden nie jest bardziej o życiu. Żaden serial nie jest jednocześnie bardziej nudny i bardziej interesujący. Jeżeli to wszystko było zamierzone, to mamy do czynienia z prawdziwym arcydziełem. O scenie finałowej, która za każdym razem dotyka tak samo mocno, nie trzeba wspominać. Six feet under - kocham cię, nienawidzę, ale na pewno za parę lat wrócę po raz kolejny. Amen.
#film #seriale #hbogo #netflix #sixfeetunder
soronprfbs - Coś w temacie seriali. Nie ma drugiego takiego, który wzbudza we mnie ta...

źródło: comment_1633723059CcKcnLl1HsAFRC3MQpWicG.jpg

Pobierz