Wpis z mikrobloga

#battlefield #battlefield2042 #bf2042
Muszę, bo się uduszę.

Open Beta wygląda jak kupa, mimo że fajne smaczki wychodzą na wierzch to nadal są przykrywane kupą. Premiera za miesiąc, a ta gra z serii na serię robi się coraz bardziej chaotyczna. Obecnie to wygląda jak jakieś połączenie carmageddonu z jakąś lipną strzelanką f2p. Rozgrywka jest bezsensownie dynamiczna, wszyscy skaczą jakby to był quake, w ogóle to nie pasuje do tego co mogłoby być zaprezentowane. System respawnów jest bez sensu, dosłownie odradzamy się na wrogu, wróg na nas, w czasie walki zmieniamy celowniki, pojazdy jak skwarki na patelni skaczą i latają... japierd... co tam się dzieje jakiś chaos, wróg uderza z każdej strony, pełna dowolność, wszyscy biegają jak jakieś debile, totalnie dla mnie nie ma to sensu.

Ogólnie jest to cienizna bez polotu, bez nawet odrobiny immersji.

Każda kolejna odsłona BF dla mnie to coraz większa dziecinada, kolejna część to chyba już będzie faktycznie deatchmatch, à la quake, a jedna postać będzie medykiem, snajperem i cholera wie co jeszcze, najlepiej chyba jakby było kółko wyboru broni jak w GTA xD

Co bym widział w BF ? mniej więcej taką mechanikę jak w #enlisted, gdzie front się przesuwa, walki toczą się o każdy budynek a na silniku frostbite wyglądałoby to genialnie, rozgrywka jest wolniejsza ale to nie znaczy ze jest mniej akcji, jest tyle samo, a nawet więcej tylko nie ma tyle pajacowania.
kukurydzapomidor - #battlefield #battlefield2042 #bf2042
Muszę, bo się uduszę.

Op...

źródło: comment_1633817421PzXxfuI7tQJZvWBdIb5C1I.jpg

Pobierz
  • 10
@kukurydzapomidor: to jest robione specjalnie. Chodzi o wyrownywanie szans miedzy dobrymi a slabymi graczami. Jak sie respisz komus za plecami, to zawsze cos tam ubijesz, wiec jest mniejsza szansa, ze zrobisz rage quita i przestaniesz grac, jak jestes slaby.
@Megawonsz_dziewienc: no niestety, dlatego porzuciłem moje wyobrażenia o BF już dawno. O ile w BF3 było świeżo, i nie rzucało się to tak w oczy, myślałem, że w kolejnych częściach to co było rakowe i nie pożądane się wyleczy.

Ogólnie, te rzeczy co opisałem to wrosły w tą serię, poprostu widocznie każda część BF ma tak wyglądać, i jeśli mi przeszkadza to muszę poszukać innej gry :)
@kukurydzapomidor:

gdzie front się przesuwa, walki toczą się o każdy budynek a na silniku frostbite wyglądałoby to genialnie

dlatego dla mnie peakiem battlefielda była beta Bad Company 2, ta jedna perfekcyjna mapa + właśnie tryb przesuwania się frontu i DOSŁOWNIE walki o każdy budynek (imo genialny w swojej prostocie system niszczenia terenu idealnie spełniał swoja funkcję), w żadnej strzelance się chyba jeszcze tak dobrze nie bawiłem jak w tamtej becie, niestety
mniej więcej taką mechanikę jak w #enlisted, gdzie front się przesuwa, walki toczą się o każdy budynek


@kukurydzapomidor: Chodzi Ci, że w Conquestcie gdzie jest taka sama rozpierducha czy w inwazji która jest innym trybem, której odpowiednik jest w Battlefieldzie(ot nie wrzucono go do Bety)
@Dodwizo: Wydaje mi się, że tu nawet inny tryb nic nie zrobi, całą seria idzie w kierunku team deatchmatch bez ładu bez składu, założenia rozgrywki jak z połowy lat 90 w shooterach.

Wszystko dla mnie jest tam jakoś z gumy i styropianowe, a cele misji to kpina, jeśli miałoby zostać jak jest to mapy powinny być mniejsze mapy i max być 3 punkty, respawny tylko z max 2 miejsc lub przy
kukurydzapomidor - @Dodwizo: Wydaje mi się, że tu nawet inny tryb nic nie zrobi, całą...

źródło: comment_1633901552D8jbZn7o7B8XI268OaPEuU.jpg

Pobierz
Dla mnie to bez sensu, że przejmujesz strefę i możesz tam się odrodzić bo robi się bez sensu kipisz. To tak wygląda że odradzasz się na tyłach wroga WTF ?


@kukurydzapomidor: Kiedy przestałeś grać w Battlefielda? Bo to standard od 3 conajmniej
@Dodwizo: Po prostu liczyłem, że seria pójdzie w innym kierunku.3 była spoko bo była to nowość w serii, miała ten problem ale cała gra byłą jakimś tam powiewem skali i świeżości, kupiłem.
bf4 wydawął się naprawiać pewne problemy trapiące 3 i rozwijać inne.. kupiłem ale problem główny został ten sam.
i BF4 był ostatnim na jaki wydałem pieniądze, w pozostałe grałem tylko w bety lub inne otwarte dni i zrobiłem wypinkę