Wpis z mikrobloga

W 2012 poszedłem protestować jak Tusk chciał acta przepychać.
Byli narodowcy, anarchiści, radiomaryjni i.. wszystkich połączyło "nie dla Tuska".
Nie było burd, kontmanifestacji. Był protest przeciw polityce Tuska.

Dzisiaj przemknął mi wpis, że wykopek poszedł protestować, ale wrócił, bo były flagi lgbt.
Ech.. jak niewiele dzisiaj potrzeba, żeby zostać pożytecznym idiotą pisu

#polityka #protest
  • 64
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@krytyk__wartosciujacy: mówię Ci dlaczego sprawa tak wyglądała 10lat temu, a Ty zamiast podać kontrargument, zadajesz jakieś głupie pytanie. Skoro się nie zgadzasz, że jest teraz polaryzacja społeczeństwa czekam na argumenty, że takowej nie ma.
@let_it_be: To nie PiS tylko POPiS skłóca, przecież już było to analizowane, że te dwie partie na tym żerują.
@krytyk__wartosciujacy: Nie ucichły żadne podziały. 10 lat temu społeczeństwo nie było tak spolaryzowane, nikt nawet nie myślał, żeby na serio rozważać, że jest więcej płci niż dwie, nikt nie paradował z tęczową flagą na proteście ACTA bo ten protest po prostu tego nie dotyczył, nikt nie mówił, że kobiety powinny dostawać wynagrodzenie za sprzątanie domów, nikt nie myślał, żeby klękać przed czarnymi bo są czarni. Przez te 10 lat część społeczeństwa
@RexxarHell: nie rozumiesz. Podziały ucichły wtedy, na proteście. Nie było burd.
Podałem Tobie przykład najskrajniejszy ze skrajnych - na jednym placu wymieszani antyfaszyści i narodowcy.
A ty mówisz, że normalsów od udziału powstrzymuje kolorowa flaga.

Podziały oczywiście są silne jak nigdy, ale to nie jest animozja tak silna jak dzieląca skrajnych prawaków i skrajnych lewaków.
@neib1: Jestem problemem bo opisuje rzeczywistość? Proszę Cię podaj akapit, z którym się nie zgadzasz i podaj argumenty.

Podziały oczywiście są silne jak nigdy, ale to nie jest animozja tak silna jak dzieląca skrajnych prawaków i skrajnych lewaków.


@krytyk__wartosciujacy: Tym stwierdzeniem przyznałeś mi rację, więc dlaczego się ze mną nie zgadzasz?
Piszę, że społeczeństwo się nie jednoczy bo jest bardziej podzielone niż 10 lat temu. Przyznajesz, że jest podzielone bardziej
@RexxarHell: Bo to jest proste. Jesteś wnerwiony na partię rządzącą, więc przy najbliższej okazji dajesz temu wyraz na proteście antyrządowym. Wplatanie w to podziałów na prawicę i lewicę jest tylko i wyłącznie na rękę rządzącym.
Dlatego pisałem o "pożytecznych idiotach"

Masz czekać do 2023 roku, żeby postawić krzyżyk na karcie do głosowania na inną partię?
A do tego czasu co? "morda w kubeł", bo suweren wybrał?
Tłumaczenie "bo są tęczowe flagi"
@krytyk__wartosciujacy: Chciałbym się odnieść do dwóch kwestii. Pierwsza to zjawisko, o którym teraz dyskutujemy, czyli, że ludzie się nie jednoczą. Drugie to, że nie zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o to co napisałeś.

A więc dalej będę się upierał, że różnica jest w większej polaryzacji społeczeństwa. Byłem aktywny politycznie teraz i wtedy i naprawdę idzie to wyczuć.

Nie uważam, że ludzie, którzy rezygnują z protestów przez postulaty, z którymi się
@RexxarHell: To jest protest antyrządowy a nie "za" lgbt.
Bycie przeciw rządowi nie oznacza popierania lgbt ani konkretnej partii opozycyjnej.

Jeśli miałbyś rację, że udział jakiejś grupy miałby ośmieszać protest, to dzisiaj musiałbym dzisiaj mówić, że fundamentaliści radiomaryjni walczący o multiplex ośmieszali protesty przeciw acta. A ja widzę w tym właśnie coś, co stanowiło wyjątkowości tamtych wydarzeń - emocje między uczestnikami poszły w kąt, skupiono się na emocjach w stronę rządzących.
@neib1: Przychodzisz i mnie obrażasz, a nie podajesz, żadnego argumentu. Proszę Cię podaj mi przykłady jak się prawa strona przez te 10 lat zradykalizowała. Czy raczej ciągle gada to samo co 10 lat temu?

@krytyk__wartosciujacy: Na proteście masz osobistości związanie tylko z wąską grupą opozycji więc nie jest to protest antyrządowy tylko wiec polityczny opozycji. Ponadto zdajesz sobie sprawę, że te hasło o Polexicie jest tylko i wyłącznie grą polityczną
@krytyk__wartosciujacy może dla tego wykopka który wrócił z protestu było to poparcie ich postulatów i jest im przeciwny. Jak komuś zależy tylko na protestach o ostatnim wyroku TK to powinien się skupić raczej na tym, a nie na innych sprawach, które tylko dzielą ludzi
@Lucider5: Widzę kolega ma doświadczenie w organizowaniu protestów i kilka dobrych rad ;-)
Zorganizuj swój protest, zaproś kogo chcesz i porównamy Twój wynik z Tuskiem.
Raz jeszcze napiszę - to jest protest przeciw władzy, ostatnie wydarzenia to tylko pretekst do zorganizowania protestu.
Google i wpisać gender, gender identity. Przecież nie wymyślam jakiś nowych koncepcji na potrzeby wygrania dyskusji.


@RexxarHell: no, wszystkie one są oparte o oś dwóch płci. Nie więcej.

Ludzie, populiści. Choćby piłkarze.


@RexxarHell: skąd teoria, że "klękają przed czarnymi"? To jest akcja której źródło jest w sprzeciwie wobec braku profesjonalizmu i uczciwości policji, mająca zwracać uwagę na problem traktowania mniejszości. Nie jest to klękanie przed kimś.
no, wszystkie one są oparte o oś dwóch płci. Nie więcej.


@rybsonk: Czyli jest kilka płci, a twój jedyny argument to, że są oparte na dwóch podstawowych. Czyli się nie myliłem. Ja rozumiem, że ludzie mogą mieć różne osobowości ale nie płcie..

skąd teoria, że "klękają przed czarnymi"? To jest akcja której źródło jest w sprzeciwie wobec braku profesjonalizmu i uczciwości policji, mająca zwracać uwagę na problem traktowania mniejszości. Nie jest
Czyli jest kilka płci, a twój jedyny argument to, że są oparte na dwóch podstawowych. Czyli się nie myliłem. Ja rozumiem, że ludzie mogą mieć różne osobowości ale nie płcie..


@RexxarHell: to na jakiej podstawie stwierdzać definitywnie płeć? Genitaliów? Chromosomów płciowych? Nie zawsze jest to tak oczywiste jak w 99% przypadków.
Przecież zabili w Polsce chłopaka przy zatrzymaniu nie raz. Rok temu nawet zastrzelił. Nikt nie klękał w Polsce, cisza. Zabili czarnego, nawet w Polsce gdzie nie mamy problemów na tle rasowym, z braku ludzi kolorowych, były manifestacje, i kładzenie się na ziemi.


@RexxarHell: myślisz, że gdyby w Polsce co roku policja zabijała w podobny sposób kilkadziesiąt osób to nie byłoby protestów? Tam jeszcze chodzi o to, że dotykało to w dużej
Mam gdzieś prawa osób LGBT, weganizm, wegetarianizm i podatki na poziomie 90%


@mango2018: żadna z tych rzeczy cię nie dotyczy, podatki 90% to ściema i nie takich nie zamierza wprowadzić. PiS niszczy kraj a ty wolisz żeby Polska spłonęła, niż była przyjaznym miejscem do życia dla wegan xD
że skrajna lewica nie jest żadną alternatywą dla PiS a wręcz przeciwnie, są gorsi, bo ich poglądy ekonomiczne i gospodarcze to czyste złodziejstwo.


@mango2018: A co powiesz o Polskim Wale? To też czyste złodziejstwo. Nie przeszkadza Tobie? Nie ma żadnych szans na samodzielne rządy skrajnych lewaków przez kilkadziesiąt lat. A tymczasem rządzi PIS samodzielnie. Beka z Ciebie symetrysto

Skrajna prawica protestowała wtedy ze skrajną lewicą. Nikt wtedy nie mówił o zamianie
@Shatter: czyli skrajni lewacy szli ze skrajnymi prawakami w 2012. Ciekawe. A po proteście to buzi buzi i do zobaczenia na następnej ustawce? A może normalsi szli pod szyldem radiomaryjnych oszołomów? To tak nie działa.
Ale zgadzam się, że wtedy animozje grup o skrajnych poglądach odstawiono na bok. Teraz jak widać niektórzy nie potrafią się wznieść ponad podziały.
O matko, żebym dobrze o neonazistach pisał w internetach, sam siebie nie poznaję.
@Shatter:
W demokracji jedyny legalny sposób na przejęcie władzy jest przez wybory. Jak chcesz wygrać wybory bez budowania poparcia politycznego?
Już było kilku takich "antysystemowców", co teraz liżą dupę partii rządzącej. Ha tfu na nich i pożytecznych idiotów liczących na cud.

Protesty antyaborcyjne organizowały środowiska lewicowe, więc naiwnością by było sądzić, że nie będzie wątków lewicowych
Jakoś centryści nie zorganizowali swoich protestów, skoro nie po drodze im z lewakami. A taka