Wpis z mikrobloga

@Shajo: mam paxa z całymi lustrzanymi drzwiami i no cóż, paluchy są, ale mnie aż tak to nie irytuje, a koniec końców przetarcie tego to jest 2 minuty roboty, bo zazwyczaj ślady są w jednym miejscu. Ja brałam lustrzane, bo mam dość małą sypialnię i nie chciałam jej przytłoczyć, no a poza tym jako różowa chciałam duże lustro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jakbym miała wybierać między
@Shajo: miałam szafę z lustrem od podłogi do sufitu ostatnie kilka lat i jeśli jest uchwyt do drzwi i jesteś nauczony łapać za ten uchwyt to się nie brudzą. Jak odpadł nam uchwyt to dopiero zaczął być problem. Ale nie wiem jak jest z drzwiami przesuwnymi, my mieliśmy uchylne i bez tych dziwnych podziałek.
lustro najlepiej jak nie ma tych podziałek. Ja szafę mam z lustrem i jest super - powiększa pokój też optycznie.

PS ja bym brał coś na wymiar żeby było do sufitu bo po co ma się tam kurzyć u góry.


@Singularity00: niestety nie ma lustra bez podziałek na 75cm w IKEI; myślałem o czymś na wymiar ale 1. cena 2. system pax naprawdę przypadł mi do gustu
@Shajo: ja tam polecam system szaf od komandora na wymiar… choć gdybym drugi raz robił to zamówilbym tylko drzwi przesuwne a resztę ogarnął sam - byłoby taniej i też by dobrze wyglądało.
Dać wnętrze paxa do tego zamówić drzwi przesuwne szafy na wymiar i byłoby dobrze.
Plus komandora był taki ze w cenie miałem wszystko - pomiar, transport, montaż i 5 lat gwarancji. Nic mnie nie obchodziło i to było fajne.
@13czarnychkotow: widziałem te drzwi 50+25; No nie spodobały mi się - te drzwi na 25 cm to jak dla mnie do niczego; taka kratka też optymalna nie jest ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Nie wiem czemu nie ma całych drzwi lustrzanych na 75 cm - pewnie za łatwo je uszkodzić. Dla mnie drzwi rozsuwane, to jednak podstawa; niby więcej miejsca zajmują, ale
@Shajo to ja wręcz odwrotnie, drzwi przesuwnych unikam jak ognia, nawet pod prysznicem nie mam drzwi przesuwnych :D nie podoba mi się, że u podstawy szybko się zbiera brud i ciężko się to sprząta. Jestem zdecydowanie team drzwi uchylne i tak też projektowałam wnętrze, żebym nie musiała brać przesuwnych
@13czarnychkotow: kabiny to wiadomo ale w szafie sprzątanie profilu to nic trudnego ( ͡° ͜ʖ ͡°). U mnie robot odkurza raz na jakiś czas metalowy profil przejeżdżając przez niego w drodze do szafy - na dole mam podłogę od razu. Raz tylko mi się zdarzyło jak dotąd ze wpadło ziarno piachu czy coś i musiałem zwykłym odkurzaczem (rurką) przejechać po profilu.
@13czarnychkotow: niewiem jak pax ale właśnie szafy takie typowe na wymiar jak robi komandor ten dolny profil mają około cm grubości i robot na to wjeżdża na lajcie.
Generalnie jak robiłem remont to dbałem o to by mieszkanie było samoobsługowe tak jak tylko to możliwe (noga od blatu idzie tak że robotowi nie przeszkadza, kable schowane, kabina z drzwiami składanymi i bez brodzika itd) i dzięki temu nic mnie nie obchodzi
@Singularity00 ja podobnie, dlatego mam szafki z drzwiami i po problemie ¯_(ツ)_/¯ uwielbiam też szafki z wyższymi nóżkami, to wtedy robot pod szafki wchodzi i nie trzeba je przesuwać żeby za nimi odkurzyć :D to mi się bardzo przyda w przypadku szafki pod TV :P