Wpis z mikrobloga

Panierowane dzwoneczki z karpia z chałką to majstersztyk () Tylko ta grzbietowa, ciemna część do wywalenia, ale reszta jest pycha.
  • Odpowiedz
Protip dla tych co narzekają na karpia że smakuje gównem
- kupcie 3-4 dni wcześniej a nie od razu na wigilie ostatnie kawałki na przecenie tylko od hodowli
- trzymajcie go w wodzie z brzęczykiem żeby miał dostęp do powietrza i sam mógł się oczyścić w świeżej wodzie
- porządnie go wypatroszcie i wymyjcie od krwi
- i trzymajcie w przyprawach od wieczora do ± godziny wcześniej niz macie wigilie
  • Odpowiedz
jeszcze rozumiem obchodzić święta, może ktos lubi, ale karpie? DDDDD tradycja z biedopeerelu i jedna z mniej smacznych ryb


@twoi_oyciec: gorzej, tradycja z bieda-zaborów.
@harnasiek: moja matka tak robi, jej smakuje, mi i reszcie rodziny nie. Nie smakuje gównem. Po prostu smakuje rybą, której nie lubię.
  • Odpowiedz
- i trzymajcie w przyprawach od wieczora do ± godziny wcześniej niz macie wigilie


@harnasiek: #!$%@?, przecież to delikatna ryba, jak można zabijać jej smak przyprawami? Ja sie nie dziwie wykopkom że większość gardzi karpiem. Takiego gówna w galarecie, albo jakiegoś mułowatego którego wujek ukłusował z miejskiego stawu to też bym nie tknął xD świeżo patroszony karp pokroić w dzwonka, w mąke z solą i na patelnie z olejem o bardzo
  • Odpowiedz
@Plp_ : polecam spróbować filety z karpia, trzeba ponacinać cały filet co kilka mm żeby się ładnie wytopily ości, ze skóra musi być oczywiście żeby się nie rozleciał, doprawić tak jak zwykle i na gorący olej. Wychodzi niesamowicie i zupełnie bez ości :D z krojeniem w dzwonka mam ten problem ze No nie da się bez ości a to mnie najbardziej drażni :D
  • Odpowiedz
tradycja z biedopeerelu i jedna z mniej smacznych ryb


@twoi_oyciec: a niech bedzie i z zaborów, jakie to ma znaczenie. Kazda ma swoj ppczatek gdzies, większość w biedzie. I praktycznie zadna nie ma sensu. Wierz mi, ze gdyby ludziom ta ryba nie smakowała, to ta tradycja by poprostu upadla. Tak stalo sie np z Siemieniotką na Slasku. Ludzie nie gotują, bo potem nikt tego nie je.
  • Odpowiedz
żyje w gownie i smakuje gównem


@GrammarNazi:
Weź filety karpia, natnij w poprzek ości, wrzuć skórą na patelnię, smaż na klarowanym maśle, nie obracaj, oblewaj masłem.
  • Odpowiedz