Wpis z mikrobloga

To samo pytanie do czarnych: czy to genetyka sprawia, że są bardziej skłonni do agresji, morderstw, kradzieży itd?


@PanWyrwiflak: Tak. Tzn. Serio tak, poczytaj troszkę badań naukowych na ten temat, sam się zdziwiłem. Wiadomo, że to jest marginalna przyczyna wysokiej przestępczości wśród czarnych w USA, ale na tak zadane pytanie odpowiedź brzmi "Tak".
To samo pytanie do czarnych: czy to genetyka sprawia, że są bardziej skłonni do agresji, morderstw, kradzieży itd?


@GearIsGreat: Raczej warunki, w jakich się wychowują. Ciężko urodzić się w getcie, mieć zero wsparcia i zostać prawnikiem.

Z drugiej strony "dyskryminacja pozytywna" to pomysł w stylu korwinowego skapywania bogactwa - jeśli w losowym momencie damy czarnym jakiś przywilej (kosztem innych, w normalnych warunkach lepszych), to na pewno za pół roku znikną getta
@GearIsGreat: Warto, ale o zmiany na dole, takie które dadzą efekt w skali społeczności. Dobrą edukację (teraz w USA edukacja jest finansowana z lokalnych podatków, więc zła dzielnica=mało kasy=zła szkoła), opiekę zdrowotną (wiadomo) - tak żeby dzieci z biednych dzielnic miały szansę uczciwie dostać się na studia (które dla biednych w USA są z tego co wiem generalnie tańsze lub darmowe) albo przynajmniej wykształcić na tyle dobrze, żeby mieć szanse na
@GearIsGreat: według mnie to już w sporej mierze zależy według mnie od jednostki, jeżeli weźmiemy pod uwage życie we w miarę normalnym kraju. Zatem uważam, że to nalezy patrzec u podstaw a nie na jakieś końcowe statystyki. Wynik (w tym przypadku zostanie prezesem wielkiego korpo) jest zalezny od wielu lat czynników począwszy od wychowania w wieku dziecięcym i późniejszej edukacji.