Wpis z mikrobloga

@RaptownyRaptor: można zadać pytanie do US. Ważne żeby mieć dowody zakupu tych BTC w razie kontroli i powinno być wszystko ok po rozliczeniu. Nie wiem czy teraz nie trzeba złożyć czynnego żalu bo ten obowiązek rozliczenia krypto z poprzednich lat był do końca 2020 lub 2021 nie pamiętam.
Czy (i jak, i czy powinienem) mogę zgłosić do US zakup BTC na BitBay z 2017 roku?


@RaptownyRaptor: Teoretycznie powinieneś jeśli twoje zakupy są udokumentowane, czytaj posiadasz na nie potwierdzenie w postaci przykładowo wyciągu z giełdy. W takim wypadku musisz złożyć czynny żal za niezłożenie pit-38 za lata 2019 i 2020 oraz wypełnić pit-38 za te lata z uwzględnieniem kosztów zakupu tych BTC. Wówczas nie będzie ci grozić żadna kara

@RaptownyRaptor: Jeśli chcesz legitnie uwzględnić koszty i tylko kupowałeś w 2017 (bo jeśli handlowałeś to sprawa robi się bardziej skomplikowana) to policz za ile PLN razem kupiłeś BTC. Zrób to na podstawie wyciągu z giełdy, a nie tego co wpłaciłeś z konta bankowego. Możesz od tego odjąć opłaty giełdy.

W pit-38 za 2019 rok w kolumnę 36 (Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym)
@plaisant: @mimp: Panowie koledzy, jesteście super goście, dziękuję wam bardzo.
Ten zakup z BB (tak, praktycznie tylko jeden zakup) fajnie by było mieć udokumentowany, im mniej odeślę do tych #!$%@?ów tym lepiej, a nie chciałbym mieć za 5 lat jakiejś inby z tym związanej.

W przyszłym roku będę się przejmować Binance, ale to na spokojnie. Dzięki raz jeszcze.

Ach @mimp tylko jedno pytanie mnie naszło jeszcze. Mówisz żeby wpisywać ten