Wpis z mikrobloga

@Trique: Trochę to smutne że są zmuszenie zwrócić się do obcego człowiek żeby zaspokoić swoją potrzebę kontaktu. Ale zarazem budujące, że nie przeszkadzała im Twoja słaba znajomość języka. A i Ty może coś z tego wyniosłeś, wszak używałeś języka a to najlepszy sposób na naukę. Taki słodko-gorzki ten twój komentarz :)
  • Odpowiedz
praca na takiej kasie to chyba bedzie kara jakas

@Krzysssss: Nie w Holandii. Tam seniorzy to zupełnie co innego niż w Polsce. Mili, uśmiechnięci, bardzo często znają języki obce.
Kiedyś w kolejce do kasy zagadała do mnie i kolegi starsza pani, płynnym angielskim (aż mi głupio było), bo usłyszała obcy język i pytała, jak nam się podoba w Holandii, w jakim celu tu jesteśmy i była zdziwiona jak jej powiedziałem, że
  • Odpowiedz
Trochę to smutne że są zmuszenie zwrócić się do obcego człowiek żeby zaspokoić swoją potrzebę kontaktu.


@Gryllen: Ty nie masz chyba pojęcia jak niektórzy starsi ludzie zdychają psychicznie z samotności :( Czasem siedzą miesiącami sami w domach, nie mając się do kogo odezwać i tak np. przez ostatnie 20 lat.
  • Odpowiedz
@GhostTrick: Dlatego też napisałem, że jest to bardzo smutne. Jest mi przykro jak czytam opisy takich sytuacji. I potem się w sumie nie dziwię, że starsi chodzą do kościoła co niedzielę. Tam przynajmniej mogą spotkać kogoś znajomego i porozmawiać. Bo z drugiej strony domy spotkań dla seniorów nie są popularne raczej. Chociaż w moim rodzinnym mieście przed pandemią był jeden i był bardzo chętnie odwiedzany przez emerytów. Spotykali się razem. Jeździli
  • Odpowiedz
A ja bym chcial, lubie rozmawiac a starsi ludzie potrafia miec ciekawe historie (najlepsze to te z wojny)


@loczyn: Niektórzy dali by się pokroić za taką pracę. Co dziennie nowe ploteczki. Zresztą mam wrażenie że u nas takie kasy to standard. Ostatnio w aptece byłem i jak tylko usłyszałem od kasjerki jak podchodziła klientka: "Och, Cześć Asiu!", wiedziałem że to dłużej potrwa.
  • Odpowiedz
@Denial94: też będą likwidowane, ale dopiero po 2030 roku, na razie kościoły są potrzebne i nie odbierzesz babci tego przywileju. Ale pokolenie urodzone po 2000 ma wskaźnik wiary na poziomie 25%
  • Odpowiedz