Wpis z mikrobloga

@PanTadeuusz: @Kondizip11: @PanBulibu: @MarianoaItaliano: @2cf002b2f4:

Sam 3 lata robię w IT, z jednej firmy zwolniłem się ze względu na deadliny które mieliśmy jako programiści, presja managera (mobbing), w końcu objawiało się to brakiem snu i złymi wynikami krwi ze względu na ciągłe nadgodziny i niezdrowe jedzenie.

Zmieniłem pracę na inną i miałem to samo, czyli nadgodziny, presję, deadliny, ale zostałem bo już nie było dużego mobbingu, jednak
@PanBulibu: Z jednej strony szanuje za ewidencjonowanie nadgodzin itd i nie chce psuć zabawy ale nie byłbym taki pewny, że Ci to wypłacą. To że masz ewidencje nie znaczy, ze będzie ona zaakceptowana jeśli nie jest to ewidencja oficjalnie do tego służąca w przedsiębiorstwie (np. lista obecności czy jakiś tam system HR gdzie raportujesz). Był kiedyś przypadek, że sąd przyklepał nadgodziny ewedencjonowane w zeszycie ale tutaj jak Ty masz 550 nadgodzin
jeśli nie jest to ewidencja oficjalnie do tego służąca w przedsiębiorstwie (np. lista obecności czy jakiś tam system HR gdzie raportujesz).


@Obserwator91: Nadgodziny są wpisane do JIRY gdzie obowiązkowo wpisujemy godziny pracy z ich przypisaniem do konkretnych zadań.

Poza tym - to 550 godzin to jest ok. 300 godzin po przeliczeniu (x1,5 i x2) a wypracowane są na przestrzeni całego roku - więc wcale nie jest to tak dużo miesięcznie czy
@PanBulibu: Jeszcze pytanie czy JIRA i raportowanie sobie samemu czasu byłaby uznana za prawna ewidencje czasu pracy :) wg mnie nie, ale mogę się mylić. Równie dobrze mógłbyś zmierzyć komuś ile czasu jest dostępny na Teamsie i powiedzieć, że tyle godzin pracujesz. Ale i tak najważniejsze tutaj jest kto zadecydował, że robisz nadgodziny. Mogłeś po prostu kontynuować task kolejnego dnia. To nie twoja sprawa, że calosc byłaby opóźniona a problem menegmentu.
@PanBulibu: U Niemca, jakbym mial tyle nadgodzin i by mi za nie zaplacili, to nie dosyc, ze bylaby bardzo zlodziejska stawca podatkowa, to zamiast dostac coroczny zwrot podatku ok. 1000€, musialbym wujom 2000€ zaplacic. Co najmniej. Dlatego, gdy slysze wyraz „nadgodziny”, to uciekam z wrzaskiem
Przy uwzględnieniu, że miesiąc roboczo ma 160 godzin - mam do zapłaty 3,4 miesięcznej pensji...


@PanBulibu: a masz aż tyle oszczędności? Może ci na raty tę twoją płatność rozłożą, jak jak ich grzecznie poprosisz? :-)