Wpis z mikrobloga

Prof. Joanna Zajkowska: Za rok będą kraje, które zapomną o epidemii

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-joanna-zajkowska-za-rok-beda-kraje-ktore-zapomna-o-epid,nId,5583441

Jest taki kraj jak San Marino. Wyszczepił się Sputnikiem (~90%) i Pfizerem (~10%).
Przez długi czas - od 26 kwietnia 2021 roku nie odnotowano w San Marino zgonu z powodu Covid-19.

27 września zmarła 91 letnia kobieta (dodatni wynik testu na covid). Więcej szczegółów nie podano - nie wiadomo czy była szczepiona i jakim preparatem.

Dla mnie jest kraj, który już dawno zapomniał o epidemii.

//
#heheszki #pdk #szczepienia #koronawirus #covid19stats #medycyna #zdrowie #statystyka #pieniadze #sanmarino #rosja
  • 10
@kjjbox: jaki wtedy wirus dominowal? Czy aby smiertelna alfa przywieziona z Chin?
Walkuje sie to od pewnego czasu i infracja nie dociera do ludzi, ze kazda nastepna fala zachorowan, to inna odmiana wirusa. Wirus mutuje do wersji lagodniejszej.
Obecnie w Europie dominuje wersja delta - duzo mniej zgonow, zachorowania sa lagodniejsze.
Najbardziej wkurza to normalnych wirusologow, ze robi sie zestawienia smierci, czy zachorowan, bez brania pod uwage typu covida jaki w
@wrzesien: pytam, czy jest wieksza smiertelnosc, czy nie? Kto i gdzie uzywa nowych lekow? W Polsce? Wez, przestan siac defetyzm, ze wszyscy zginiemy, bo nowe wersje sa smiertelniejsze, bo nie sa. I tyle w temacie.
Nie bede sie podpierac prawcami z IHU z Marsylii, bo wiem, ze tego i tak nie przeczytasz
@kjjbox: W Norwegii nie mamy już wewnętrznych restrykcji. Są tylko na granicach kraju i niektóre regiony świata muszą przejść kwarantannę. No, ale 69% ludzi jest po dwóch dawkach, a 79% przynajmniej jedną dawkę. Liczone razem z dziećmy!
@kjjbox: San Marino raportuje 0 zgonów od końca kwietnia, włącznie z tymi naturalnymi. Według statystyki powinno być w tym czasie przynajmniej kilkanaście naturalnych zgonów, dlatego najbardziej prawdopodobnym wniosek jaki mi się nasuwa jest to, że statystyki są sfałszowane.