Wpis z mikrobloga

@juzwos: nic. Złe jest za to sztuczne pompowanie i wpychanie zabawek dzieciom wg płci; dzieci powinny się bawić tym czym chcą; jeśli chłopiec woli zabawę lalkami to niech się bawi lalkami, jeśli dziewczynka woli samochody to niech się bawi autami.
@juzwos: Bo świat zaczyna zapominać na czym polega potęga specjalizacji. Powyższe komentarze są tego dobitnym przykładem. Ale jak trzeba wymienić baterię w kranie to jakoś nie idziesz do sąsiadki.
Co złego jest w płci?


@juzwos:
nikt nie twierdzi, że jest w płciach coś złego, wazne by nie utrwalać stereotypów płciowych i z tym walczy lego, które zamówiło badanie czy płciowość odstrasza dzieciaki od bawienia się rzeczami "dla innej płci".

Odstrasza.

LEGO nie chce żeby odstraszało, więc poczynia kroki dla równego odbioru ich produktów. Proste.

Plus w kulturze jest problem z tym, żeby chłopcy bawili się "dziewczęcymi" zabawkami, rodzice mają z
@AustinMeaulnes: Wyjątek stanowi regułę. To teraz mi powiedz ile gotowych instalacji hydraulicznych położyła Twoja mama? Albo ile firm prowadzonych przez kobiety założyło instalację hydrauliczną, w jakimś większym obiekcie? A kto kładzie tory, remontuje pociągi? Pokaż mi gotowe brygady budowlane złożone z kobiet które budują dom od A do Z. Haaaaaaalo, dlaczego odpowiada mi cisza?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mirrak
Spokojnie, za jakiś czas przyjdzie taki kryzys męskości