Wpis z mikrobloga

ja pierdziele mialem pierwsza przejażdzke #rower po ulicy jak na "kolarza" przystało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stres ogromny mam nadzieje ze nikogo nie zirytowałem swoją obecnością tam ale jechałem możliwie blisko krawędzi na białym pasie a jak było pobocze to na nim XD ale jazda po takim czymś to sama przyjemność eh wspanialy sport
#szosa
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 223
@Shinyz0:

jechałem możliwie blisko krawędzi na białym pasie

Nie rób tak, bo będą cie mijać na gazetę i nawet nie będziesz miał gdzie uciec.
  • Odpowiedz
@Shinyz0: tez odradzam bliskiego jezdzenia przy krawędzi, ale tego sam sie nauczysz jak poczujesz mijające Ciebie o 5cm lusterko.
Robi sie juz kiepska pogoda to pamiętaj zawsze o naładowanych światełkach i jakims odblasku. Witamy w rowerowej rodzinie i powodzenia w kreceniu kilometrow ()
  • Odpowiedz
jechałem możliwie blisko krawędzi na białym pasie


@Shinyz0: Wiesz, że obowiązek jazdy możliwie blisko prawej krawędzi dotyczy tak samo rowerów jak i aut? To jest ten sam przepis. Widziałeś auta jadące tak po linii czy częściej jednak 0,5-1m od niej? Pomijając to że jazda po linii to jazda po krawędzi (a obrysem kierownicy za nią) a nie możliwie blisko niej.
  • Odpowiedz
@pek0s: Właśnie o tym piszę. 10cm od linii w zasadzie oznacza że 1/3 roweru jedzie za linią, jest zero marginesu na dziurę itp. Nie bez powodu samochody jeżdżą znacznie dalej niż 10 cm mimo że je jest jeszcze trudniej wyprzedzić.

Jazda po samej krawędzi stwarza zagrożenie dla rowerzysty i innych. Pomijając zachęcanie do nieprawidłowego wyprzedzania to trudniej jest ominąć dziurę, a jak wzdłuż jezdni są zaparkowane auta, wyjazdy z posesji itp.
  • Odpowiedz
do jazdy na ulicy polecam, a wręcz namawiam do założenia oświetlenia od Bontragera. Taki Bontrager Flare RT do jazdy dziennej jest idealny, doskonale widoczny. Od czasu jak go założyłem to coraz częściej auta omijają mnie szerzej :]
  • Odpowiedz
@Cyfranek aż dziwne że ani razu jeszcze nie trafiłem na januszowy argument że skoro rowerzysta nie kupuje paliwa to nie należy mu się korzystanie z dróg publicznych xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shinyz0: Nie przejmuj się, co byś nie zrobił, dla wielu polskich kierowców będziesz podludziem zajmującym miejsce należne ich autom

@Cyfranek: jak ma ścieżkę rowerową i z niej nie korzysta to tak, jest podludziem
  • Odpowiedz