Wpis z mikrobloga

@Lilac Nie, skąd ten pomysł? To się tak nie łączy - zakaz skrętu obowiązuje wszystkich a zakaz wjazdu obowiązuje kierujących pojazdami powyżej 3,5t. Gdyby zakaz skrętu miał dotyczyć tylko pojazdów o dmc powyżej 3,5t to pod zakazem skrętu byłaby tabliczka Nie dotyczy pojazdów o dmc poniżej 3,5t lub Dotyczy tylko pojazdów o dmc powyżej 3,5t, ewentualnie tabliczka z symbolem ciężarówki. Swoją drogą, zawsze mnie zastanawiało jak do tych tabliczek ma się stosować
@Lilac: @LuxikT: @fifrak: @vertical:

Tak tylko przypominam znaki tonazu (B-18) (nie nacisku na os - B-19 ) dotycza masy RZECZYWISTEJ a nie DMC

Oczywiscie odwrotnie jak w wiekszosci przepisow w Polsce, ktore wspomina zwykle o DMC

A na takim 3.5t mozna sie latwo w wuja zrobic. Szczegolnie z przyczepa , bo wtedy liczy sie masa rzeczywista zespolu pojazdow.
@vertical: Ja sie dowiedzialem nie tak calkiem dawno po wielu,wielu latach prowadzenia zestastawow. Jeden gliniarz chcial mnie mandatem poczestowac a drugi go naprostowal. Wiec to wbrew pozorom nie jest powszechna wiedza. ( )