Wpis z mikrobloga

Jesteś premierem średniej wielkości europejskiego kraju.

Kraju należącego do Unii Europejskiej i czerpiącego z niej spore korzyści na różnych programach.

Stoisz w obliczu konfliktu prawnego, gdzie na własne polityczne zamówienie TK twojego państwa podważa prawne podstawy istnienia UE.

Dopraszasz się występu przed Parlamentem tej instytucji zrzeszającą polityków z całego kontynentu.

Zaczynasz opowiadać kocopoły o Popiełuszce.

Nie odnosisz się do istoty problemu i w oparach żenady bajasz o mchu i paproci.

Na końcu ogłaszasz epickie zwycięstwo.

Twój kraj nie dostaje ani centa.

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 10
Wielu polityków nie lubię. Wielu politycznych tworów nie trawię. Ale nawet Razemków, czy Konfederatów jestem w stanie jakoś słuchać i zdzierżyć to co mówią. Nawet jestem w stanie przetrawić szpagaty Koalicji Obywatelskiej, która chce być i progresywna i konserwatywna.

Ale przedstawicieli PiS-u nie daję rady. Po prostu fizycznie odczuwam ból, gdy muszę ich słuchać.
@BaRi: raczej skrót myślowy. Najprościej rzecz ujmując polski TK uznał, ze prawo UE nie jest nadrzędne nad polskimi ustawami pomimo tego, ze konstytucja mówi wprost o tym, ze umowy MN ratyfikowane są wyżej od ustaw zwykłych. W ten sposób zadna umowa międzynarodowa nie ma prawa bytu skoro można ja zmienić ustawa zwykła olewając druga stronę umowy MN

A jeszcze prościej chodzi o to, ze Kaczyński chce mieć pod butem nie tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: a trybunał nie orzekł(a raczej podtrzymał stary wyrok) o wyższości konstytucji nad prawem unijnym? Prawo unijne jest nadal nad zwykłymi ustawami, nawet w tym wystąpieniu chyba o tym było.