Wpis z mikrobloga

@picasssss1 Ja wczoraj wyjście z Bumechu po 32,90, dzisiaj powrót po 28,30. Idealnie dołka złapać się nie udało, ale przy dzisiejszym wahaniu kursu to i tak całkiem nieźle ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@b7kj: dziś stwierdzili że #!$%@?ć eko i węglem będą ratować niedobory energii, w tym celu nawet będą udrażniać wszelkie szlaki handlowe. Ciekawe skąd odbiorców będą mieli.
W sumie to im się nie dziwię, bez takiej strategii czeka ich ciemna i zimna zima ¯\_(ツ)_/¯
@let_it_be tak jak pisałem pod którymś z wcześniejszych postów - wydobycia z kopalni podziemnych nie da się ot tak podkręcić, na pstryknięcie palcem. Przygotowanie i uruchomienie ściany wydobywczej to wiele miesięcy pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@b7kj: oni planują ściągać węgiel z innych krajów, rozumiem ze bliska im geograficznie Australia odpada ze względu na politykę, ale jeszcze kilku dostawców się znajdzie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@let_it_be: Co prawda mogę ze skromnym doświadczeniem mówić jedynie o polskich kopalniach węgla kamiennego (odkrywki to trochę nie moja bajka), choć podejrzewam że na świecie funkcjonuje to w podobny sposób - nie da się od tak podkręcić znacznie produkcji.

Opierając się na moich doświadczeniach - wykonanie 1 km wyrobiska to średnio 3 miesiące pracy, dla ściany o wybiegu kilometra trzeba wydrążyć 2,3 km wyrobisk. Zbrojenie ściany to kolejne półtora miesiąca. I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@let_it_be: w którą stronę? Jeśli Chiny będą interweniować to raczej po to by samemu ogarnąć kryzys energetyczny a nie po to by kupować od innych po wysokich cenach