Wpis z mikrobloga

Prosto z mostu. Czy Niemcy patrzą na pracowników z Polski jak niektórzy w Polsce patrzą na pracowników z Ukrainy? Po części myślę, że tak jest, ale czy ten niesmak jest aż taki jak u nas? Szczerze w ciągu 3 miesięcy spotykałam się z różnymi reakcjami na to, że pochodzę z polszy. Czy ktoś to jest tu dłużej niż ja i może się podzielić opinia na ten temat?
#niemcy #emigracja #emigrujzwykopem #niemcyfaktyimity
  • 18
wiadomo, nie każdy jest taki sam, chodzi mi bardziej o stereotyp Polaka w Niemczech.


@szatkownica: Niestety pewnie jest taki średnio dobry. Z drugiej strony, oni mają tam taki kocioł narodowościowy że jest duża szansa, że nie zwracają na rodaków jakiejś większej uwagi. ¯\_(ツ)_/¯
@szatkownica: Zalezy jaka jestes. Ja zawsze sie dziwie ze ktos mowi ze niemcy nie lubia polakow. Gdzie w wiekszosci nie ma jak polubic kogos kto przyjechal do Ciebie i nawet slowem sie nie odezwie.
Ew widze przeginke w druga strone. Polak bardziej niemiecki od niemca. Na tych patrzy sie jak na debili.

Raz mialem goscia ktory mi powiedzial ze jest nazi.
Spytalem czy nie uczyl sie historii, czy poprostu dawno nikt
@NexciaK: Ja lubię rozmawiać na tyle ile mogę z niektórymi współpracownikami, tym bardziej, że przy tym szlifuje język, często ktoś mi podpowie jak gramatycznie złożyć zdanie czy dobrać słowa, więc od czasu do czasu utnie się jakąś krótką pogaduchę, jednak zwłaszcza na początku miałam dość duży dystans jeśli chodzi o zacieśnianie więzi, zwłaszcza, że nie przyjechałam tu na dość długo i tak czy siak za 3 tygodnie wracam do polszy.

Na