Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Znajdzie się jakiś laptop w okolicach 500 złotych, który nie będzie mulił? Nie wymagam cudów, chce by po prostu mi działał płynie podczas wykładów na studiach i nic więcej.

Poszukałbym na olx ale się #!$%@? na tym znam, jakieś rady jak zakupić taki tani laptop?

#laptopy #elektronika #komputery
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: 4/32 na chromebooka wystarczy, taka jest idea chromebooków, tani w miarę wydajny sprzęt do prostych rzeczy i żeby działał długo na baterii. Pewnie byś znalazł jakiegoś starszego poleasingowego biznesowego laptopa ale nosić takiego kloca ze sobą cały dzień... Poza tym dolicz koszty wymiany baterii a po tym i tak pewnie max kilka godzin działania.

Są jeszcze ultrabooki, ale raczej powyżej 500.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pesymistyk: da radę jakoś poprawić wydajność takiego laptopa? Na ten miesiąc mój budżet to jest takie 500-700 na lapka ale w następnym miesiącu mógłbym coś dokupić do niego jeśli się da w ogóle
@jajesione: szczerze mówiąc to od jakichś czterech lat kiedy #!$%@?ł mi się stary laptop nie mam kompa w domu. Wszystko mam na telefonie, a mój jedyny kontakt z komputerem jest w pracy i to też dość rzadko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst w sumie to moze jakiś starszy ThinkPad z np xubuntu by dał radę. Jesli nie przeszkadza Ci mała matryca 12,5" to np Tkinkpad X240 z mobilnym i5 i 8 GB ramu. Czasem na allegro się trafiają trochę podniszczone z wyglądu ale sprawne technicznie sztuki w niezłej cenie.
@Anty_Chryst: korzystałeś kiedyś z jakiegokolwiek Linuksa? Co prawda dzisiaj są one podobne w użytkowaniu do Windowsa, ale jednak dobrze znać przynajmniej podstawy konsoli i jakieś minimalne ogarnięcie się przydaje do ich użytkowania. Lubię linuksy, jednak Windows, Mac są lepsze do codziennego użytkowania.

Z tego co pisali ludzie na tagu linux to teams idealnie nie działa.

Chrome OS powinien obsługiwać Teamsy, a jak nie to przecież będzie działać w przeglądarce. Do Internetu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dyskutek2: nigdy nie korzystałem z linuxa ale przecież jak zaczynasz przygodę z komputerami to też wczesniej nie używałeś windowsa czy maca więc chyba da się przyzwyczaić
Co do tego thinkpada, chodzi o to? https://at-outlet.pl/laptopy-klasy-b/lenovo-thinkpad-x240-12-i5-180ssd-8gb-win10-gw6-b-klasa?gclid=CjwKCAjwwsmLBhACEiwANq-tXPUvSLH59mTO3JG8ZUdL-Z59Y3hwoCUMtV5ADEHjeOfSFiYJmMLARhoCAe8QAvD_BwE
Za tą samą cene jest też thinkpad t440p też 8gb ramu. Co byście wzięli @pesymistyk

Jak mam brać tego thinkpada to z tej strony się opłaca czy lepiej szukać na allegro/olx?
@Anty_Chryst: mi udało się kupić x250 za 900 zł w ubiegłym roku. Ceny później poszybowały. Przed pandemią swojego bym kupił za 500-700 zł.

Do linuxa można się przyzwyczaić i po konfiguracji tylko klika się jak w Windowsie. Po prostu mi się kojarzy ten system z tymi, co lubią dłubać przy tym.

Co do używanego laptopa to po prostu szukać i tam gdzie taniej, a zarazem legitnie.

Bardziej od ramu przydałoby się