Wpis z mikrobloga

@maximilianan Rasizm był, jest i będzie, więc to nie racjonalizowanie tylko stwierdzanie faktów, a żaden z dyskutantów nie przedstawił argumentów, dlaczego rasizm jest niewłaściwy. Coś jak u Gombrowicza, "Słowacki wielkim poetą był".
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@octogen: a jednak postanowiłeś specjalnie do mnie napisać, choć cię nie wolałem, tak bardzo moja opinia cię nie ruszyła. Ty chyba serio dzieckiem musisz być bo to kłamanie ci wychodzi jak mojemu 6 letniemu siostrzeńcowi xD
  • Odpowiedz
@octogen: nie rozumiesz za wiele, co? Już w poprzedniej dyskusji ludzie ci to wyłożyli jak na tacy, ale wszystkie argumenty zignorowałeś. Kolor skóry nie powinien mieć żadnego znaczenia, a jeśli powinien to i kolor oczu albo wzrost. Także no nie rozumiem jakiego typu argumentów potrzebujesz do zrozumienia, że rasizm jest zły i szkodliwy, i należy z nim walczyć.
  • Odpowiedz
Kolor skóry nie powinien mieć żadnego znaczenia, a jeśli powinien to i kolor oczu albo wzrost.


@maximilianan No to teraz mi wytłumacz dlaczego nie powinien, bo używasz ogólników. Ludzie nie są sobie równi. Jeden jest niski i gruby, drugi wysoki i chudy. Jeden jest biały, drugi jest czarny. Od zarania dziejów i początków ludzkości, ludzie w zdecydowanej większości łączyli się w ramach własnej rasy, a nacisk na ten sam kolor skóry (a
  • Odpowiedz
dlaczego rasizm jest niewłaściwy


@octogen: Bo prowadzi do tego, że ludzie stygmatyzują i demonizują inne rasy, zamiast traktować tak samo jak całe otoczenie tej samej rasy - inna barwa skóry czyni kogoś gorszym. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
@octogen: za grubo kolego xD idźmy o krok dalej i stygmatyzujmy ludzi na podstawie numeru ich buta, bo czemu nie? Podaj mi JEDEN przykład, który udowodni, że tak się nie powinno.

Ty nie próbujesz brać udziału w dyskusji tylko wywalasz z siebie teksty "a czemu to niby złe" ignorując kompletnie cudze argumenty. Dodatkowo sam powołujesz się na jakieś chochoły, które nie mają istotności w tej kwestii.

Ale no dobra, odpowiedz mi
  • Odpowiedz
@octogen: O kutwa, chłopie, zrobiłeś z siebie debila(choć bądźmy szczerzy, każdy rasista to debil), a teraz robisz z siebie jeszcze większego udając, że tak miało być. Aż mi się młody ja przypomniał, gdy miałem 13 lat i głosowałem na Korwina, znaczy chciałem głosować, ale tata i ustawodawca mi nie pozwalali.
  • Odpowiedz
co? Kolor skóry nie jest kwestią genów?


Jest. Problem nie leży stricte w pigmencie skóry lecz w pochodzeniu. To miałem na myśli.

No dobra, to co pochodzenie zmienia dla dziecka, które dopiero przyszło na świat?


@maximilianan Bardzo wiele. Potomkowie słynnego malarza zawarli pakt, że nie będą mieć dzieci.
  • Odpowiedz
@octogen: Zaintrygowały mnie twoje kontrowersyjne wypowiedzi, bo jest w nich dużo prawdy i merytoryki (poza nie trafnym porównaniem z kurami.) Twierdzisz, że upodobania białych kobiet są kierowane głównie w białych mężczyzn? Interesuję się psychologią i socjologią i mam trochę inne konkluzję. Podałeś jeden film z Ukrainy z 2018r gdzie większość osób nie wyobraża sobie związku z czarną rasą i to jest jeden z twoich argumentów na potwierdzenie powyższej tezy? Bierzesz pod
  • Odpowiedz
@TenTypZez: To już nie mozna nikogo pochwalić jak piszę merytorycznie, bo od razu multi konto?. Po za tym napisałem, że nie zgadzam się ze wszystkim, więc twoje podejrzenia są głupiutkie... Ale czego oczekiwać od poziomu wykopków. Ja w przeciwieństwie do innych komentujących czyt. (debili którzy żyją w swoich bańkach i nie kierują się logiką, a jedynie swoimi przekonaniami) nie oceniam kogoś pod pryzmatem, czy piszę coś kontrowersyjnego, czy nawet obraża moje
  • Odpowiedz