Wpis z mikrobloga

@bims: Różnie bywa, u jednych nie działa, u drugich opóźnia zgona, a u innych popiekarnikowa karta służy jeszcze lata. Zawsze lepsze przedłużenie żywota niż utrata karty. Ale pamiętaj żeby ogarnąć poradnik, gdzie prowadzący nie jest debilem i do piekarnika wsadza samą płytę PCB, bez wentyli i plastików.
@bims: na yt widziałem jak niektórzy podgrzewają rdzeń czymś podobnym do suszarki do włosów(zapomnialem jak sie to nazywa) ale na wylocie temperatura powietrza ma kilkaset stopni. Chodzi o to by cyna pod rdzeniem się rozpusciła i na nowo zastygła. Oczywiscie karta nie może drgnąć podczas całej operacji.
@bims: jak byś mi ją podrzucił rozkręcona to mogę Ci ja przegrzać hotairem z topnikiem w robocie. Piekarnik, podgrzewacze świeczkowe i inna szamaństwo sobie odpuść. Bo nawet reflow z topnikiem to robienie #!$%@?, ale czasem pomaga nawet na lata.
@bims: Ok. Tylko jak pisałem byś musiał pozdejmować osłony, radiator, termopady jeśli są,
wyczyścić z starej pasty. Bo z reguły jest z tym dużo #!$%@?, albo są tak dokręcone że przy zdejmowaniu potrafi się ukruszyć rdzeń, więc ostrożnie z tym.
1080ti


@bims: nie wsadzaj tego to piekarnika bo wtedy zgon 100%. Pieczenie robione z pojęciem miało sens do okolic GTX400, potem spoina bezołowiowa weszła i się skończyło. Prędzej wysadzisz kondensatory niż rozpuścisz lutowie bizmutowo-srebrowe bez chemii. Daj na serwis który robi tego typu rzeczy i ma hot air z preheaterem, flux żeby zalać cynę i sita i maszynę do reballingu. Wtedy jest szansa jeszcze.
Jest taki ludek jak Forest na youtube