Wpis z mikrobloga

Nie dawno kupiłem rower który pozwala mi jeździć agresywniej niż poprzedni. Teraz mam opony trail boss (seryjne) z dętką. Tydzień temu na lądowaniu obręcz dobiła do kamienia i przecięła dętkę (byłem na małym ciśnieniu bo potrzebowałem przyczepności). Akurat byłem w sklepie rowerowym i typo doradził że jak tylko skończę tą to żeby przerzucić się na bezdętkowe. No i właśnie ostatnio znów jeździłem i sytuacja jak na zdjęciu. Nw kiedy ale widocznie ostry kamień był ciekawy jak dętka wygląda - o dziwo dojechałem na nieświadomce na sam dół. Do tej pory nie zwracałem uwagi na opony tylko zakładałem co było teraz bym prosił was o radę co byście polecili. Jakie firmy macie sprawdzone albo o jakich słyszeliście że dają radę. 25%podjazdy 75% zjazdy styl jazdy taki że idę na jakąś wysoką górę i lece ogniem w dół (np sytuacja z zdj przy zjeździe z Gorca). Teren mieszany ale często jak to w górach ostre kamienie.

#mtb #opony #rower
Pobierz Malistral - Nie dawno kupiłem rower który pozwala mi jeździć agresywniej niż poprzedn...
źródło: comment_1635082959HKx3oPZseMoDseTsWPnIK7.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Malistral: ja po dwóch takich akcjach przeszedłem na bezdętkowe (zrobiłem na próbę metoda DIY, ale jest na tyle dobrze ze raczej nie będę kupował dedykowanych wetyli i tasmy).
Ale i tak wożę zapasowa dentke i pompkę w razie W.
@Malistral: Biezniki Maxxis, przód Minion DHF, tył DHR II, a co do gumy to od ciebie zależy, najlepiej 3C i DD jak to jest naprawdę ciężki teren na niskim ciśnieniu (okolice 21 psi)