Wpis z mikrobloga

@banciur: Nie czytałem ale chyba zmieni tyle co nic, co z tego że Banki będą chciały produkować krypto, dla szarych ludzi to nie ma znaczenia w jakiej walucie mają pieniądze tylko co mogą za to kupić. Ludzie idą w krypto aby wyrwać się bankom. Moim zdaniem wejście przez Banki w krypto z powoduje tylko jeszcze lepsze umocnienie kryptowaluty.
@Turczyk: Dokładnie. Zapomniałeś dodać najważniejszego. Co z tego że stworzą CBDC jak nie będzie miało to limited supply i znowu #!$%@? inflacje. Ultra bezsens. Właśnie najważniejsze w krypto jest to że nie tworzysz sobie tego jednym klikiem tylko masz POS Lub POW.
@Turczyk: Z szarymi ludźmi to ja myślę ze większość decyzji nas dotyczy tylko czasem zmiana jest odwleczona w czasie. Tutaj nie do końca wiem co się dla nas zmieni może faktycznie niewiele.

Powód dla którego ludzie idą w krypto to w 99,9% nie żeby wyrwać się bankom tylko licząc na astronomiczne wzrosty. Chociaż faktycznie myślę ze to się trochę zmienia i teraz część ludzi (a przynajmniej ja) widzi w tym nie
@Corona_Beerus: Ej no POS, POW nijak się maja do limited supply. Owszem zmniejszona kontrola ze strony polityków brzmi kusząco z drugiej strony nie wiem co jest gorsze politycy czy banda anonimowych kopaczy.
@mp88:
- banki centralne (nie tylko Salwador a duże gospodarki tez) są wbrew pozorom bardzo zainteresowane tematem i prowadza wewnętrzne programy i analizy.
- to możne być narzędzie podkopania dominacji dolara
- parę zalet technicznych i organizacyjnych
- tradycyjne banki mogą się czuć zagrożone ale jeszcze długo nie znikną