Wpis z mikrobloga

Jak powiedzieć #psychiatria , że chyba potrzebuję wejść na wyższą dawkę tak, żeby nie zabrzmieć jak narkoman? Zacząłem brać #medikinet miesiąc temu i od tygodnia mam poczucie, że działa on tak do połowy dnia. Czy mogę mieć w ogóle taką prośbę do psychiatry? Od wzięcia Medikinetu wreszcie umiem jakoś funkcjonować, nie mam ciągłej gonitwy myśli w głowie i trochę się dygam, że jak rzucę takim komentarzem to nagle lekarz uzna mnie za małego kłamczuszka i utnie leki?
#adhd
  • 6
@avanea: przy każdym leku na adhd poproszenie o zwiększenie dawki brzmi jak narkomania, ale wytłumacz wszystko najlepiej tak jak tutaj to jeśli psychiatra jest wyrozumiały to na pewno zwiększy
Nie zabrzmisz jak narkoman. Powiedz że masz dalej objawy i lekarz powinien zwiększyć dawkę. Jeżeli odczuwasz objawy w drugiej połowie dnia to może lepiej zamiast medikinetu brać concertę? Medi działa 8h, concerta 12.

Ja biorę medikinet cr 20 + concertę 36. Dopiero taka dawke eliminuje objawy u mnie.
@avanea: Od lipca biorę Medikinet i jakieś 2 miesiące temu lekarz sam włączył mi drugą dawkę popołudniową. Mam teraz 40 mg CR rano i dodatkowo 20 mg zwykłego (o natychmiastowym, a nie opóźnionym uwalnianiu). Tę drugą mogę brać kiedy czuję zjazd koncentracji. To była sugestia lekarza, nie moja. Więc są tacy, którzy to rozumieją.
No jedna instant release działa ze 3-4h, więc raczej prawie nikt tak nie robi. Używa się tego albo do ustalania dawki CR, albo bierze się IR 2 razy dziennie. To normalne, że masz z tym problem i lekarz powinien docelowo ustawić CR.