Wpis z mikrobloga

@Zuben: ceny zaczną spadać? o to ciekawe jak się to ma do jeszcze ciepłego raportu, który wypuścili 30 minut temu, w którym zakładają 2x wyższą inflację niż zakładali w lipcu xD
ceny zaczną spadać? o to ciekawe jak się to ma do jeszcze ciepłego raportu, który wypuścili 30 minut temu, w którym zakładają 2x wyższą inflację niż zakładali w lipcu xD


@vinmcqueen: No na inflacji r/r tego nie zobaczymy bo zależy od bazy więc jedyny sposób na weryfikacje tego to będzie inflacja m/m za luty, marzec, kwiecień i maj 2022 roku i tak to zrobię.
@Zuben: chwila, chwila, co to znaczy "ceny zaczną spadać"?

Jestem prostym człowiekiem, dla mnie ceny spadają jak w styczniu idę do sklepu i kupuję bochenek chleba za 4 PLN, a w lutym kupuję za 3.80 PLN. To jest spadek CEN.

Śmieję się właśnie z tego stwierdzenia, bo jak na mój gust to miał na myśli "INFLACJA zacznie spadać" czyli po prostu spadnie jej tempo. Bo w deflację to tu chyba nikt
co to znaczy "ceny zaczną spadać"?


@vinmcqueen: dlatego najlogiczniejszym wskaźnikiem który jest obiektywny to inflacja m/m za wymienione przeze mnie miesiące.

Śmieję się właśnie z tego stwierdzenia, bo jak na mój gust to miał na myśli "INFLACJA zacznie spadać" czyli po prostu spadnie jej tempo. Bo w deflację to tu chyba nikt nie wierzy.


@vinmcqueen: Pewnie miał ale powiedział "Ceny będą spadać" więc zakładam do sprawdzenia tej przepowiedni koniczność deflacji