Wpis z mikrobloga

1. Skorzystaj z ostatnich ciepłych dni i wybierz się na wycieczkę rowerową.
2. Zbuduj domek dla jeży.
3. Jesień to czas dojrzewania owoców. Zrób domowe wino.

Jako że nie piję a roweru nie chce mi się wyciągać to zdecydowałem się na zestaw nr dwa. Miałem kilka miesięcy temu jeża na działce który gniazdował sobie pod paletą więc szansa że domek będzie mieć lokatora jakieś są. Narzędzia mam ale postanowiłem się ograniczyć do takich najbardziej podstawowych: pila do drewna, młotek, miara i kątownik. Kupiłem w sklepie budowlanym dwie deski 20cm x 2cm x 270cm i do tego garść gwoździ które razem z klejem trzymają wszystko razem. Pociąłem materiał na 8 odcinków 30 cm które stanowią ścianki domku. Cztery kawałki 40cm stanową daszek a trzy deseczki (około 30cm dł) stanową tunel który ma zabezpieczać jeżyka przed dostępem kotów których na działkach jest sporo. Na czas wiązania kleju ścianki zostały wzmocnione paskiem drewna który miałem z innego projektu. Wszystko robiłem bez większego planu wymyślając na poczekaniu jak ma wyglądać cała konstrukcja oraz jakie ma mieć wymiary biorąc pod uwagę dostępny materiał. Jedna z desek dachu nie jest przytwierdzona do reszty tak żeby można było dostać się od góry do wnętrza domku. Całość zostanie jeszcze polakierowania lakierem bezpiecznym dla dzieci (takim jakim lakieruje się drewniane zabawki, dach zostanie pokryty kawałkiem gontu). Biorąc pod uwagę że jest to prototyp to uważam że nie wyszło tak źle. Czas wykonania 1h 5m. Koszt materiału dwie deski i garść gwoździ to ~42zł.

#mirkowyzwanie
nietrzymryjskiowczarek - 1. Skorzystaj z ostatnich ciepłych dni i wybierz się na wyci...

źródło: comment_1636052503EwwmtKGrpuW60Cf50h9RaB.jpg

Pobierz
  • 5