Wpis z mikrobloga

"Morderstwo. Piąte Przykazanie. Ale, gdy się nad tym chwilę zastanowić, uświadamiasz sobie, że religia nigdy nie miała problemu z morderstwem. Niespecjalnie. Więcej ludzi zostało zabitych w Bożym imieniu niż z jakiegokolwiek innego powodu.

Żeby podać kilka przykładów pomyślcie tylko o Irlandii Północnej, Bliskim Wschodzie, Krucjatach, Inkwizycji, naszych rodzimych zabójstwach lekarzy dokonujących aborcji i oczywiście o World Trade Center by przekonać się jak poważnie religijni ludzie traktują 'Nie Będziesz Zabijał.' Najwyraźniej, dla ludzi religijnych—a zwłaszcza tych prawdziwie oddanych —morderstwo jest rozważalne. Jest zależne. Jest zależne od tego kto morduje, a kto jest mordowany."

George Carlin

#bekazprawakow #bekazpodludzi #cejrowski #georgecarlin #religia #katolicyzm #bialorus #imigranci
Pobierz Fortesque - "Morderstwo. Piąte Przykazanie. Ale, gdy się nad tym chwilę zastanowić, u...
źródło: comment_1636219390EkgWHhPcolx5EJFIsEZLFi.jpg
  • 25
@Placek_po_wegiersku

Mt 5, 38-48

"Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto
@Shmoikel Ale jeśli cytujesz, to zacytuj cały fragment przyjacielu. Jakbyś doczytał trochę niżej to masz:

Mt 18, 10
"Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie"
@Pabick W porządku. A czy w dalszej części Jezus nawołuje do zabijania owych złodziei i bandytów?

Mt 9, 10-13

10 Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. 11 Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» 12 On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.
A ty mówisz tylko o chrześcijaństwie, pomnóż to jeszcze przez inne religię, ale spokojnie, już nowe religię, w imię których będzie się mordować, powstają.
@Chris_Karczynski A kto rządzi teraz? Ateiści? Obecna władza bardzo chętnie chwali się, że są wierzący, że Polska to katolicki kraj a teraz nagle katolickie miłosierdzie przestaje istnieć xD teraz to wytyka się wam hipokryzję, bo aborcja to morderstwo i to nie po katolicku, ale strzelanie do ludzi na granicy to już tak xD więc nie dziecię się, że lewaki będą to wypominać.
@Fortesque: Religia już od dawna nie służy temu, żeby postępować zgodnie z jej zasadami, tylko głównie temu, żeby można się było za nią chować podczas #!$%@? szajsu, który nie ma z nią nic wspólnego.
@Chris_Karczynski
Ależ wręcz przeciwnie przyjacielu.
Chcesz powołania się na biblię w przypadku aborcji. Jestem do Twoich usług.

Masz tutaj fragment, w którym Bóg nie tylko zezwala na aborcję ale daje też dokładne wytyczne jak ją przeprowadzić.

Lb 5, 11-31

11 Rzekł znowu Pan do Mojżesza: 12 «Tak mów do Izraelitów: Gdy mąż ma żonę rozpustną i ta go zdradzi 13 przez to, że inny mężczyzna z nią obcował cieleśnie, wylewając nasienie, a
@Chris_Karczynski
Czy przypadkiem nie rozmawialiśmy właśnie o aborcji? Temat, który sam zacząłeś.

Zauważ też proszę, że w żadnym momencie nie powiedziałem nic o otwieraniu granic. Mam pewne opinie na ten temat, ale pozostawię je dla siebie, bo nie o tym jest rozmowa.

Jednak zdecydowanie opowiadam się przeciwko strzelaniu do LUDZI, tylko dlatego, że próbują przedostać się do naszego kraju, bo mają dość koczowania w lesie w listopadzie. LUDZI, którzy uciekli z własnego
@Chris_Karczynski
Samolotami. Podczas inwazji talibów na Kabul, było mnóstwo samotów, którymi ludzie opuszczali Afganistan. Nawet słynne nagrania z ludźmi spadającymi ze skrzydeł samolotu. Ludzi tak zdesperowanych, że byli gotowi uciekać na SKRZYDŁACH LECĄCEGO SAMOLOTU. Co dopiero do Białorusi będąc dla odmiany w kabinie samolotu.

A czemu Białoruskie samoloty zabierały Afgańczyków na Białoruś? Najprawdopodobniej Łukaszenko chciał użyć ich jako karty przeciwko zachodowi czyli między innymi Polsce. Destabilizując sytuację w kraju poprzez przerzucanie imigrantów