Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o #telewizory #oled Panasonic 65hz1500e? Biję się z myślami, czy Panasonic, czy nowszy philips 65oled856, który mimo gorszego obrazu i HDR od panasonica, kusi 4 stronnym ambilightem ( ͡° ʖ̯ ͡°) czy może w podobnej cenie powinienem rozważyć jakiś inny telewizor? Głównie do filmów 4k, jakichś seriali, czasami gier
  • 12
@fordern: właśnie o to chodzi, że panasonic obraz i HDR bez konkurencji w swoim przedziale cenowym, ale dodatków to nie ma, dlatego wstępnie chce do niego dokupić chromecasta 4. Ale przy wydaniu już tylu pieniędzy na TV dylemat mimo wszystko jest
@KiiK6: Nie kupuj Chromecasta, to jest zwykły badziew. Ja swego czasu miałem zestaw Panasonic OLED + Xiaomi Mi Box, i chyba to bardziej bym polecał niż gołego Chromecasta. Urządzenie jest zbyt humorzaste, jak na mój gust ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KiiK6: Nie lubię Chromecastów ani wbudowanych, ani samodzielnych - zdarza się, że urządzenie po prostu mi znika, tzn. telefon nie jest w stanie wykryć tego urządzenia, więc nie mogę nic na niego przesłać. Zdarza się też, że po prostu w trakcie przesyłania jakiegoś materiału coś się zatnie, i nie bardzo masz co z tym zrobić. Ot humorki Chromecasta.

Dlatego wolę MiBoxa, który chociaż ma pilota i pozwala na jakąś kontrolę, no
@KiiK6: To zawsze było samodzielne urządzenie, wpinane bezpośrednio do HDMI. I w zasadzie to tylko łączyłeś to z siecią Wi-Fi, i to urządzenie czekało na sygnał z innego urządzenia w tej sieci Wi-Fi, że ktoś chce coś na niego udostępnić, np. link z YouTube. Wtedy to urządzenie dostawało linka, i samodzielnie go wyświetlało (to nie był screen mirroring, na telefonie miałeś panel sterujący tym materiałem). Tylko tak jak mówiłem, to urządzenie
@KiiK6: Jeżeli tak, to wreszcie dotarli do technologii znanej od prawie dekady ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na pewno łatwiej będzie wymieniać same przystawki i cieszyć się super obrazem, niż próbować różnych TV jako całość.
@KiiK6: Tylko ten dodatek wymaga przepuszczenia przez niego sygnału, więc nie zadziała dla jakichkolwiek źródeł wewnętrznych - więc wbudowany YouTube i Netflix są do zapomnienia (a sugeruje korzystać z Netflixa wbudowanego, i podpiąć YouTube do MyApp Button), a także antena wpięta bezpośrednio do TV (naziemna lub satelita, ewentualnie kablówka bez dekodera). Tak długo jak przepniesz dekodery przez to urządzenie to nawet zadziała, ale do grania może się zrobić bolesny input lag.
@fordern: właśnie z tego co widziałem na tej aukcji, to nie wygląda jakby działało jako przepuszczanie sygnału (jak philipsa Sync Box), ale jakby śledziło to, co wyświetla się na ekranie - podłącza się to urządzenie pod USB do android boxa. Niestety ograniczeniem będą filmy z DRM - netflix - więc dalej jest to połowiczne rozwiązanie. Wygląda na to, że zawsze są jakieś kompromisy, nie można mieć wszystkiego ( ͡° ʖ