Wpis z mikrobloga

Jako że od miesiąca posiadam Oleda od LG wersje CX czyli najlepszą do gier tak teraz mam wrażenie że wszystkie internetowe rankingi sprzętu i testy są dosłownie gówno warte a recenzenci internetowi walą dosłownie w #!$%@? by coś sprzedać przez co robią zabawne mity które się utrzymują i są powielane xD.

Generalnie telewizor jest recenzowany jako najlepszy ekran do gier jeśli chodzi o monitory i TV i... Nie mam pojęcia na czym autorzy wyszli z tymi recenzjami ale dosłownie ich posrało. Mówiąc szczerze jestem średnio zadowolony.

Przejdźmy do plusów :
-Jeśli puścisz materiał z dobrym źródłem, 4K gdzie tekstury są w wysokiej rozdzielczości obraz jest naprawdę piękny w ciemnym pomieszczeniu ale.. 99% gier się do tego nie nadaje, gier z konsoli które nadają się do tego TV jest może max 5-6 a gram na Series Xie.
-Matryca jest mega mega płynna i trzeba jej to oddać
-Piękna czerń ale to norma w oledach bo w tych miejscach gdzie jest czerń tv po prostu się wyłącza

Teraz do minusów :

-TV jest ciemny. Jest tak strasznie ciemny że w oglądając TV na nim podczas rannych godzin gówno na nim zobaczysz, kolory są przez to absolutnie wyblakłe. Aktualnie w pokoju do którego dochodzi słońce, okna są 3 metry od niego mam opuszczone na maxa rolety.Naprawdę inaczej nie da się z niego korzystac. I z tego co czytam to taka wada Oledów one z powodu wypaleń nie mogą jasno świecić. W lecie gdzie zwykłe rolety nie wystarczą, długo mamy słońce na dworze to nie mam pojęcia czym będę przyciemniał pokój. A tv leży w kącie w sypialni. W nasłonecznionym salonie byłby raczej do wyrzucenia.
-Procesor obrazu xD. Procesor ponoć posiada najlepszy procesor obrazu od LG i.. Nie wiedziałem że gry mogą na TV wyglądać tak tragicznie. Generalnie gdy masz ciemny pokój i włączysz gre w ultra wysokiej rozdzielczości to ci dupę urwie w normalnych warunkach... Powiem szczerze podłączając Nintendo Switcha nie wyobrażałem sobie że obraz może na nim tak źle wyglądać. Konsole testowałem na kilkunastu telewizorach u znajomych ale tutaj to jest ultra przegięcie. Obraz jest niewyraźny/rozmazany/ rozciągnięty i brzydki. Mój stary Sony XE85 pod tym względem wciąga ten telewizor tyłkiem mieli i go wypluwa. Naprawdę obraz puszczony ze słabego źródła wygląda tragicznie

Szczerze mówiąc? Telewizor wygląda cudownie w ściśle określonym teście, odpalasz gre w ultra wysokiej rozdzielczości z piękną grafiką w ciemnym pomieszczeniu i i telewizor urywa dupę i ... Tylko w tym miejsc jest świetny. Przy codziennym zastosowaniu to jakieś nieporozumienie. Poraz kolejny dałem się nabrać na śmieszne recenzje

#konsole #gry #telewizory #pcmasterrace #ps4 #ps5 #xbox #xboxseriesx #monitory
comamtuwpisac - Jako że od miesiąca posiadam Oleda od LG wersje CX czyli najlepszą do...

źródło: comment_163628781622ralvXShPNVkLe1K2toqc.jpg

Pobierz
  • 31
Ustawiłeś go? Czy nic nieruszałeś i używasz trybów takich jakie były oryginalnie? To nie jest telewizor który wyciągasz z pudełka i nic nie robisz. Odnośnie testów, to powiem tak. Kupiłem CXa , poświęciłem tydzień dwa na ustawienie go, a po miesiącu dwoje znajomych miało już nowe oledy u siebie ;)
Procesor ponoć posiada najlepszy procesor obrazu od LG

Obraz jest niewyraźny/rozmazany/ rozciągnięty i brzydki.


@comamtuwpisac: no nie posiada, wszyscy zgodnie mowia ze chociazby skalowanie jest wyraznie lepsze na Panasonicu/Sonym.

Sam miałem porównanie jak PS3 wyglada na CX i Panasonicu HZ1000 lub Sonym A8H/A80J i na CXie jest słabo, najelpszy był Panas.
@Plecakowicz w teście od hdtv polska wrzuconym wyżej jest dużo na początek cennych porad, ja od nich zacząłem. Każdy tryb tj telewizje, youtube, youtube w hdr, netflixa/apple tv w dolby vision, ps5, pc, ustawia się osobno.
https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/mbpiwy/lg_oled_gamingpc_monitor_recommended_settings/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Tutaj też jest dużo na czym można się wzorować. Nie ma uniwersalnych ustawień, każda matryca z fabryki jest trochę różna. Trzeba samemu dojść do dobrych ustaleń balansu bieli gdzie odcień skóry jest taki jaki powinien
@comamtuwpisac: Mi kurier wczoraj dostarczył Oledzik. Jestem zaskoczony Twoja wypowiedzią, bo ja jestem wręcz oczarowany tym TV. Mam zwykła kablówkę i obraz jest wyraźny, ma piękne kolory. Ja znów musiałem ściemnić obraz bo był dla mnie zbyt jasny a nie lubię jo mi wali po oczach. Mam pod niego podłączone PS5 oraz XSX i obie współpracują idealnie z TV. Skalibrowałem sobie go sam pod własne preferencje i przyznam ze juz nie
Zdegenerowany_Rzulf - @comamtuwpisac: Mi kurier wczoraj dostarczył Oledzik. Jestem za...

źródło: comment_1636303246ij0Kz9MFF5tZ3RCF7YFlh1.jpg

Pobierz
@comamtuwpisac: najważniejszym parametrem w wyborze tv do gier jest input lag, od tego trzeba zacząć, czytanie/oglądanie recenzji to strata czasu bo 99% z nich jest sponsorowanych.