Wpis z mikrobloga

Na które tłumaczenie byś nie patrzył i jak to Jezus nakazuje morderstwo


@EastWestEast: O jak kisnee xDDD Przecież piszą ci, prymitywie, że to jest fragment przypowieści, a nie żadne słowa Jezusa. A ty mało że idziesz w zaparte, to jeszcze wypominasz to innym. I jeszcze teksty o 'mentalnej ucieczce', 'dysonansie poznawczym' XDDD. Usuń ten post, potem konto i oszczędź sobie wstydu.
Gdy wchodzi argument "hurr durr taki z Ciebie katolik a nie wpuścisz uchodźcy, co by Jezus zrobił?"

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. - J, 10, 1


@Ossirk: Ciąg dalszy

Ja jestem bramą owiec. 8 Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami2, a nie posłuchały ich owce. 9 Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie
@Kuklak: a czemu kolega pominął środek i przeszedł do puenty i olał przekaz po drodze?

1 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. 2 Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. 3 Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. 4 A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na
Jeżeli argumentujesz to ze strony ateisty to nie ma dla Ciebie znaczenia wymiar duchowy, ale ten fragment i tak wybija "argumentum ad katolikum" mający na celu wykazanie jakieś hipokryzji wierzących.


@Ossirk: W ten sposób to zawsze znajdziesz jakiś fragment, który akurat ci pasuje.
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
@Ossirk a może wystarczy wytłumaczyć, że bliźni to nie jest każdy czlowiek na ulicy tylko:
Bliźni tłumaczy grecki rzeczownik plesion, który oznacza osobę bliską, należącą do tej samej wspólnoty sąsiedzkiej lub rodowej. Pierwsi tłumacze Biblii na język grecki przekładali w ten sposób hebrajski termin rea’, który mógł oznaczać rodaka, przyjaciela, towarzysza, sąsiada, kochanka, krewnego lub po prostu kogoś drugiego, innego.
@Ossirk: lubię Wykop to takie piękne miejsce gdzie się można zawsze dowiedzieć że współczesne chrześcijaństwo to polega na wymordowaniu każdego kto się nam nie podoba i to się Jezusowi podoba.