Wpis z mikrobloga

działa ktoś poprzez #dropshipping w AB? mam kilka pytań bo tam aby poznać ofertę trzeba zawrzeć umowę no ale co w przypadku jak podpiszę umowę, poznam ich cennik (chciałbym włożyć w towar na dzień dobry 300 000 zł) ale mi nie będzie to odpowiadać, umowa wiąże się z jakimiś karami, opłatami?

#ecommerce
  • 7
@astri: Nie dają draftu umowy wcześniej? Jeżeli są jakieś kary itp. To powinno to być zapisane w treści. No i chyba jak wykładasz 300tys. Na towar to nie dropshiping tylko normalny handel i ja próbowałbym coś jeszcze ugrać od oferty która dostają dropshipingowcy
@Przem77: mamy formularz i dają umowę do podpisania i wysłania ale to bez sensu bo aby poznać ich ceny muszę zawrzeć umowę, zawieram umowę i ceny mi nie odpowiadają i co wtedy kary zgodne z umową, jakieś opłaty z rezygnacji

np. chcę kupić 50 sztuk laptopów to w sumie jak mam 300 000 zł to chyba tak jak piszesz od razu do nich uderzyć a nie poprzez dropshopping
@astri: Ja bym właśnie tak zrobił poprosił o ofertę indywidualna oraz przedstawił sytuacje ze chcesz kupić sprzętu za Ok 300tys. I zobaczysz co odpowiedzą. Może bedą chcieli jakaś weryfikacje itp. Wyjdzie w trakcie, bo w sumie każdy może napisać ze chce kupic za ileś tam i chcieć cennik.
@Przem77: trochę biednie to wygląda bo jest to abonline i tam masz demo ale stany magazynowe są faktyczne i np. obecnie na stanie mają tylko jeden model macbooka air a iphone żadnych nowszych nawet 11 nie ma, nie wiem co ile odświeżają stany magazynowe, wzór umowy nie zawiera kar itp. ale we wzorze jest coś takiego:

1. Cena towaru sprzedawanego Dealerowi jest ustalana indywidualnie dla każdej transakcji przy

uwzględnieniu m.in. obrotu
@astri: W sumie to taki zapis taki ogólny z którego nic nie wynika czyli cenę negocjujesz przy każdym zamówieniu co akurat na plus wg mnie ale zapis o uwzględnieniu dotychczasowej współpracy i wielkości sprzedaży ciekawe w jaki sposób jest realizowany na ile handlowiec może sobie pozwolić tzn. Często spotykałem się ze cena tak naprawdę była ustalona w systemie a handlowiec tylko mógł Sprzedać Ci ewentualnie drożej i ma wtedy większa prowizje