Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych co przeżyli #covid19 stracili smak i węch.
Jak długo wracało wam wszystko ? Ja tak hmm mam może z 50% tego co miałem a covida pozbyłem się pod koniec lipca. Dalej mam powalone to wszystko jak by ktoś źle skalibrowal, coś smakuje jak coś innego, zapachy słabe, np, raz na czas czuję zapach dymu ogniska, ale to tak jak by mój zapach, wiem powalone.
Jakieś zalecenia jak poprawić to wszystko ? Powinienem coś lykac ? Iść do lekarza ?

#koronawirus
  • 9
@Pan_Orama: miałem covida w maju, do dzisiaj wróciło mi około 75% smaku i 50% węchu. Oprócz tych objawów nic mi nie było, może jeden dzień czułem się jak na kacu i tyle xd smak i węch zaczął mi wracać dopiero gdzieś po 2 miesiącach, a tak to zerowy, że mogłem wąchać benzynę i nic. Najbardziej #!$%@? węch, tak jak mówisz też mam jakieś własne nowe zapachy np dymu, ale najbardziej #!$%@?
@Pan_Orama: ja byłem chory pod koniec października tamtego roku, węch i smak całkiem wyparowały, węch po miesiącu około zaczął wracać ale smak był "zniekształcony" przez około pół roku, mięsa do dziś nie potrafię odróżnić i każdy rodzaj pachnie tak samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) np kurczak czy wołowina ale z resztą jest ok
@Pan_Orama: U mnie covid trwal 3 tyg w listopadzie 2020 roku. Calkowita utrata wechu j smaku. Smak wrocil na koniec listopada 2020, wech w swieta bn 2020 ale w kiepskiej formie i taki zostal az do dzis :/. Nie czuje bardzo wielu zapachow szczegolnie tych brzydkich typu dym tytoniowy, pot, spalenizna. Za to ladne zapachy typu perfumy smierdza strasznie czyms zepsutym. Masakra generalnie :/. Niby #!$%@? ale marze by poczuc wkoncu