Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #allegro
Cześć mam pytanie. Kupiłem produkt przez internet (sklep) ktory okazał się wadliwy, jest to termometr ktory po prostu nie działa (wartość termometru mniejsza niż koszt wysyłki). Sprzedawcy przesłałem zdjęcie, na ktorym widać, że termometr wskazuje niepoprawną wartość pomiaru. On poprosił o numer konta i chce mi przelać pieniądze. Powinienem się upominać i zwrot kosztów przesyłki które podniosłem? Najchętniej chciałbym dostac nowy działający termometr na koszt sprzedawcy, nie pokrywając kosztów przesyłki.
  • 14
@Catmmando ale sprzedawca nie chce żebym mu odsyłał tylko chce mi zwróć hajsy za produkt, więc się zastanawiam czy mogę się dopominać o zwrot również kosztów wysyłki które poniosłem, albo poprosić o nowy, działający produkt którego koszty przesylki on pokryje?
@karolhh: Nie ma obowiązku. Tę sytuację interpretuję jako reklamacja rękojmi i sprzedawca chce zgodzić się twoje na odstąpienie od umowy. Wówczas nie musi zwracać kosztu dostawy. Natomiast ty możesz zażądać wymiany towaru wolnego od wad i on będzie musiał wysłać do ciebie na jego koszt.
Nie ma obowiązku. Tę sytuację interpretuję jako reklamacja rękojmi i sprzedawca chce zgodzić się twoje na odstąpienie od umowy. Wówczas nie musi zwracać kosztu dostawy. Natomiast ty możesz zażądać wymiany towaru wolnego od wad i on będzie musiał wysłać do ciebie na jego koszt.


@Setral: tyle że sprzedawca może zażądać zwrotu wadliwego towaru i wtedy bedzie musiał odesłać na swój koszt
jpr jaka cebula w narodzie ,
@karolhh: jak kupujesz
tyle że sprzedawca może zażądać zwrotu wadliwego towaru i wtedy bedzie musiał odesłać na swój koszt

jpr jaka cebula w narodzie


@sailor_73: Tak, ale po zasadnej reklamacji sprzedawca ten koszt obowiązany jest zwrócić.
@sailor_73 ale masz nasrane w głowie, nie kupiłem tego termometru bo był tani tylko jego forma wizualna mi bardzo odpowiadała, jednak malo satysfakcjonuje mnie fakt, że dostaję uszkodzony produkt a zwrot jego wartości słabo mi się opłaca skoro jest bliski kosztowi przesyłki. Chcąc być dobrym i rzetelnym sprzedawcą mógł sprawdzić stan techniczny przedniotu. Ja swoja pracę staram się wykonywac najlepiej jak potrafię, dbam o pieniądze klienta, czy to tak bardzo dziwne, że