Wpis z mikrobloga

Pożycz Chaosa

Ogłoszenie parafialne 22/11/21

jako, że jest to projekt jednoosobowy, z dumą przedstawiam Wam swoją autystyczną stronę internetową prowadzącą wprost do downloadu i zakładania konta:
https://pcmu.hhost.ie

Jedno konto - 3 serwery. Dla każdego coś miłego.
fun - x2000
hi - x150
low - x25

serwer będzie stał ... no bo tak. To moj homelab, stoi ponad 2 lata już. Nawet jeżeli nie będzie aktywnych graczy zbyt wielu. To tak samo jak mój inny serwer do "Battle of the Immortals", który stoi od 2018 a gram na nim sam :P

Zapraszam.

#muonline #muonlinepolska #mmoprg #wykopmu
  • 17
@j3zz: zapomniałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Season 5 powiedzmy.
- bot wbudowany w klienta.;
- do 5 połączeń na IP (obecnie 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) );
- klient obsługuje bajery (dla mnie bajery, na DarkMu dopiero miał być klient z kamerą 3D wtedy) jak mgła/skyboxy/3D;
- dużo ustawień w folderze /Registry.
- w planach launcher+config - to wedle zainteresowania.
O wuj, grałem jakies 11 lat temu w boi z kimolem i zupełnie nie wiedziałem o co chodzi wbiłem jakiś tam dziesiąty level, itemy coraz lepsze x zadań leciały ale nie czuło sie z tego satysfakcji.

Potem poszliśmy na Grand Fantasie i jakoś dostaliśmy parę lat.

Ale co do serwerka Mu to chetnie wbije poczillowac i poszukać inspiracji na content do własnego serwera w Tibijce (w ktorej to juz zdążyłem przerobić 300+
@j3zz: instalkę skanowałem i nie znalazło nic, ale przy instalowaniu usuwa mi main.dll (to jak zwykle), ale też plik jak wyżej :/ poźniej popróbuję. BTW wrzuć może instalkę na dysk google, bo wolno zasysa
@j3zz: pograłem dzisiaj trochę i mam kilka pytań/uwag:
- jak zmienić rozdzielczość gry? Probowałem grzebać w configu ale to na nic. Nie zaglądałem jednak do folderu registry. Na 800x600 rozciągnietym slabo to wyglada.
- jak włączyć muzykę? Bardzo mi jej dziś brakowało
- z początku brakowało mi troszkę spotów z mobkami na mapach oprócz areny, ale z drugiej strony przy tym rate serwa fun to nawet ok wyszło bo jest powód
@wuji: wszelkie ustawienia znajdziesz w formie wpisów do rejestru windy w folderze /Registry w kliencie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wywołany do tablicy odpowiadam:
- jestem świadomy dropów, po prostu nie ustawiałem tego, skupiłem się na "mięsie" czyli bazach, portach i całej tej radości;
- ceny itemów są "ustawialne" - dopisuje do sprawdzenia/poprawienia;
- drop itemów "380" - widziałem to, do naprawienia;
- zamiast firecrackerów masz któreś czekoladki
@j3zz: Własnie ogarnalem registry na muzyke i rozdzialke, jest git.
Dopiero teraz sie dowiedzialem o sklepie u Lali, po wbiciu resa na sklepowych itemach. Wudze, ze boki sa w sklepie, ale nie dropia z nich exe itemki tylko inny loot. Rozumiem ze endgameowe exc itemki dropic z kunduna itd?

Nastawialem sie na mocne goldeny i standardowe exc z bokow, ale na testy nie ma problemu by bylo i tak.
@j3zz: Chciałem dzsiaj zagrac, ale niestety po paru minutach dostałrm dc i nie mogę się zalogować na konto, bo postać stoi zalogowana.. proszę o kicka. Przydałaby się opcja kicka postaci z pozycji strony :/
@wuji: zrestartowałem, sorry za 6 godzin czekania. Kolejna ciekawostka, serwer nie był restartowany od wtorku 23 listopada ... Ciekawe czy to się powtórzy.

Kick nic by Ci nie dał, po zalogowaniu na VM'kę miałem okienko z wywalonym GS'em.
Tak z czystej ciekawości, jeżeli zdarzy Ci się to znowu, spróbuj na innym subie. Pliki używają jednego join/connect serwera.
@j3zz:

1. Czemu skończyłeś projekt reaktywacji DM i zacząłeś coś nowego? Pytam z ciekawości.
2. Robiłeś jakąś reklamę, cokolwiek?
3. Zabawne, że temat stawiania wykopowego serwera wraca regularnie co jakiś rok. Sam brałem udział przy stawianiu i rozruchu (nie od strony technicznej) trzech wykopowych serwerów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dwa z nich dość szybko upadły, ale ten sprzed roku postawiony przez @levvvy to moim zdaniem spory sukces.
@piesnababy:
1. To nie ja to, ktoś inny ( ͡º ͜ʖ͡º)
2. Nie
3. to nie miał być wykopowy serwer a luźny projekt na zasadzie - są ludzie - jest zaangażowanie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tak jak napisałem, serwer stoi i będzie stał. Jeżeli będzie zainteresowanie -
@j3zz: Na wstępie, dzięki za wspaniała robotę, którą wykonaliście wraz z ciastkiem i całą reszta bandy przy całym DM. Kosztowaliście mnie parę ładnych lat życia ale bez wątpienia było warto :)
Można zatem traktować ten projekt jako testówke pod coś większego? Ekhmm.. DarkMu? (chlip, chlip pozdro Rampage ally)
W jakimś zakresie na pewno jestem w stanie posprawdzać pewne rzeczy, zaznaczam jednak, że moja "ogarnietość" co do MuO kończy się gdzieś na
Tak podbiję, serwer stoi nadal i ma się dobrze. Dobrze w sensie tego, że nadal stoi ;) Jeżeli ktoś szuka jakiegoś cichego konta to poexpienia to zapraszam.